“Ніч… Відбиток часу” проєкт Анатолія Криволапа

До 14 лютого у Національному музеї “Київська картинна галерея” триває міжмузейний виставковий проєкт відомого художника, майстра нефігуративного живопису Анатолія Криволапа – “Ніч… Відбиток часу”. Об’єктом експозиційної уваги став нічний пейзаж у творчості українських художників ХIX-XXI століть.

Окрім творів із зібрання Київської картинної галереї, на виставці можна побачити роботи, що належать фондам НХМУ, Національного музею Тараса Шевченка, а також – з приватних колекцій Ігоря Воронова, Едуарда Димшиця та галериста Юрія Комелькова, який водночас є куратором проєкту. Зокрема, це живопис та графіка Тараса Шевченка, Григорія Світлицького, Архипа КуїнджиМиколи Глущенка та Анатолія Криволапа.

За словами художника Анатолія Криволапа, тема нічного пейзажу дає можливість прослідкувати нюанси нічного освітлення, зміну технічних засобів живопису, а також естетичні, емоційні й інтелектуальні уподобання поколінь митців різних часів.

Триватиме виставка до 14 лютого у Національному музеї “Київська картинна галерея” (вул. Терещенківська, 9). 

Напередодні закриття проєкту, 13 лютого, о 13:00 відбудеться зустріч із його авторами та кураторами Анатолієм Криволапом та Юрієм Комельковим.

На додаток, паралельно в музеї проходить ще одна виставка “Відкриті фонди”, приурочена до 100-річчя Київської картинної галереї. На ній представлені 20 живописних, графічних та скульптурних робіт видатних українських майстрів останніх років. Серед них – твори художників, які раніше не були презентовані в колекції музею — Тіберія Сільваші, Віктора Сидоренка, Олександра Бабака, Олега Тістола, Миколи Маценка, Петра Бевзи, Миколи Журавля. А також нові надходження митців, чиї роботи вже ставали частиною музейного зібрання — Анатолія Криволапа, Івана Марчука, Андрія Чебикіна, Михайла Гуйди, Сергія Чаркіна, Юрія Вакуленка, Олексія Владімірова, Олександра Сухоліта.

Фото: з відкритих джерел