«60 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ» ОЛЕГА ТІСТОЛА

З 7 жовтня до 8 листопада у виставкових залах Музею модернізму Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького проходитиме виставка робіт відомого художника сучасності Олега Тістола. Експозицію «60 років Незалежності» митець приурочив до свого ювілею і чергової річниці державної незалежності.

До міста Лева, в якому минули студентські роки Олега Тістола, виставка прибула з Луцька, де експонувалась в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. У проєкті зібрано твори різних періодів художника: від ранніх учнівських робіт до найновіших. У творчій майстерні митця є живопис, графіка, фотографія, скульптура, масштабні інсталяції та художні об’єкти. Як завжди, в творах автора гармонійно збалансовано іронічність та серйозність висловлювання.

Деякі студентські малюнки та офорти Олега Тістола на львівський виставці експонуватимуться вперше, оскільки від моменту створення у 80-х роках, багато років зберігалися в архіві Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва.

Майже весь життєвий та професійний шлях Олега Тістола — це маніфестування концепції незалежності: самостійності мислення, творчої автономності, державного суверенітету, і, в першу чергу, — особистої свободи.

Олег Тістол – один із найяскравіших представників українського необароко. В історію українського сучасного мистецтва він увійшов ще наприкінці 1980-х, на межі радянської та пострадянської доби, коли виник рух «культурного спротиву». Разом з іншими іменитими художниками, серед яких, Костянтин Рєунов, Арсен Савадов, Георгій Сенченко, Олександр Гнилицький, Анатолій Криволап, Олег Голосій, він заклав основи нової культурної хвилі в країні – яскраву, свіжу, іронічну та абсолютно релевантну світовим мистецьким процесам.

Возз’єднання. 1988-2017

У творчій практиці Олега Тістола синтезовано національні та радянські символи, міфи або ж утопії. В своєму мистецтві художник розкрив симулякр –  поняття постмодерністської філософії, яке означає «копію без оригіналу». Митець пов’язав парадоксальну самодостатність радянської «наочної агітації» як замінника фіктивних речей із поп-артом. Олега Тістола зацікавив її формально-естетичний аспект — трафарети, растри, зафарбовані площини.

Митець намагається ніколи не зупиняється у своїх творчих пошуках та експериментах й завжди фокусується на поточному моменті, або на векторі в майбутнє. Тож виставка «60 років Незалежності» — своєрідна ревізія наявних «ескізів» та ідей. «Якщо і повертатися до минулого, то робити це максимально позитивно і конструктивно. Даний проєкт — імітація звіту про минуле, а насправді — можливість скласти плани на майбутнє», — пояснює Олег Тістол.

Триватиме виставка до 8 листопада в Музеї модернізму Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького, за адресою Коперника, 15.

Графік роботи: Вт.-Пт. з 11:00 до 17:00, Сб. – Нд. з 10:00 до 18:00.

Подія у Фейсбук

Фото та Джерело: Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Возницького