ЛНГМ Возницького презентувала колекційний каталог

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г.Возницького презентувала двомовний колекційний каталог. Це перший повний каталог мистецьких фондів Галереї та її філій. Робота над ним розпочалася ще за життя Бориса Возницького, одним з ініціаторів створення видання й водночас одним з його авторів став секретар РНБО Олексій Данілов.

Колекційний альбом «Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького» – це п’ятий том у серії «Державні зібрання України», заснованої у 2003 році Олексієм Даніловим, Михайлом Андреєвим та художником Євгеном Матвєєвим. Видання обсягом 500 сторінок містить ілюстрацій першокласних шедеврів з Музею європейського мистецтва XIV–XVIII ст. у Палаці Потоцьких, Музею європейського мистецтва XIХ–XХI ст. у Палаці Лозинського, Музею Івана Георгія Пінзеля, Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри, Олеського та Золочівського замків, інтер’єру та екстер’єру Каплиці Боїмів, які є відділами Львівської національної галереї мистецтв. Грандіозна мистецька збірка Галереї представлена й творами з фондів графіки і стародруків та фонду Ярослави Музики.

Як розповів співавтор альбому, секретар РНБО Олексій Данілов, альбом Львівської галереї – п’яте видання серії «Державні зібрання України», робота над ним розпочалася ще за життя Бориса Возницького, нині на завершальній стадії перебувають ще два каталоги. Загалом у планах на майбутні роки – зібрати та видати 18 альбомів.

Попередні видання серії

Вартість каталогу «Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького» та де його можна буде придбати, поки невідомі. Проте до кінця вересня альбом надійде до найбільших бібліотек України.

Фото: Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького
Джерело: Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького / Львівська міська рада