Львівська галерея мистецтв відкрила оновлену експозицію у палаці Лозинського

Після тривалої перерви Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького відкрила експозицію у відновлених залах палацу Лозинського. Основну виставкову збірку значно доповнили творами, які раніше зберігались у фондах. Тож тепер у залах палацу Лозинського можна побачити утричі більше творів, аніж до ремонту.

У понад 20 залах Палацу Лозинського нині представлено 365 мистецьких творів, 240 з них експонується вперше. Раніше їх могли бачити лише працівники Галереї мистецтв у фондосховищах, для яких використовували частину залів. Завдяки їхньому ремонту площу експозиційного простору вдалось значно розширити. Також відновили одвірки і вперше відкрили розпис на стелі. Водночас галерея реставрувала й експонати. Чимало картин із сховищ не мали рам або були пошкоджені.

Експозицію сформували, групуючи твори мистецтва за стилями та напрямками. Кожен зал відтворює іншу епоху. За словами директора галереї та співкуратора експозиції Тараса Возняка, зали вибудован так, аби продемонструвати тяглість та розвиток художнього процесу у Львові та Галичині з 1800 року до 1930-х.

Перший зал присвячений австрійському Львову, оскільки галицькі художники значним чином формувались під впливом мистецтва Праги та Відня. Також новинкою стали кімнати, присвячені окремим художникам. Приміром, Яну Матейко, Генрику Семірадському, Яцеку Мальчевському.

Частину робіт на час експозиції запозичили у колег з інших музеїв та з приватних колекцій. Приміром, нині у Палаці Лозинського можна побачити кілька творів модерного українського художника Олекси Новаківського, учня Яна Матейка, Яцека Мальчевського. Галерея мистецтв має лише одну роботу цього митця, тож кілька картин взяли в депозит у Національного музею імені Андрея Шептицького та з приватних колекції родини художника.

 

Вдалось також суттєво розширили й секцію українського мистецтва. Для цього Галерея випозичила на 5 років у Національного музею живопис Івана Труша. Окремий зал відтепер займають «бойчукісти» і твори самого Михайла Бойчука.

Завершують експозицію XX століттям, зокрема, це твори Ярослави Музики, Маргіт та Романи Сельських. Вперше в оновленій експозиції представлено гіпсові роботи польської скульпторки, живописиці, представниці львівського середовища Люни Дрекслер, яка творила у першому десятилітті ХХ століття. Вона експериментувала з різними техніками, тонуванням. Мисткиня навчалася у Парижі й експерти кажуть, що на її творчість мав вплив сам Франсуа Роден.

Фото: з фейсбук-сторінки Михайла Кулівника / GalNet

Джерело: за матеріалами ZAXID.NET та Радіо Свобода