«Карта Пам’яті: архітектурний спадок у сучасному місті»

Арт-фундація «Дукат» спільно з Фондом збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка запрошують на публічну дискусію  «Карта Пам’яті: архітектурний спадок у сучасному місті». Відбудеться захід в середу 8 вересня о 18:00 в галереї «Дукат».

Дискусія завершує виставку ескізів втрачених об’єктів монументального мистецтва 1960–1980-х років «КАРТА ПАМ’ЯТІ». Ситуація, в якій про історичні об’єкти «згадують» лише тоді, коли саме їх існування опиняється під загрозою, є доволі гнітючою і точно непродуктивною. Будівля японського посольства на Пейзажній алеї, Рейтарська Circle, збережені мозаїки Центрального автовокзалу, відродження Стіни Пам’яті — ось лише декілька успішних прикладів. Та за кожною такою історією — команда ініціаторів, які пройшли власний шлях із помилок і знахідок, і тепер готові поділитися механізмами та інструментарієм, що працюють.

На дискусії передбачається обговорити успішні кейси — не просто захисту від руйнування, а й реставрації та відновлення історичних об’єктів. 

Спікери: 

  • Станіслав Дьомін — архітектор-урбаніст;
  • Еміль Дервіш — архітектор;
  • Владислав Рожанський — архітектор;
  • Ксенія Кравцова — голова правління Фонду збереження культурної спадщини АРВМ;
  • Олександр Анісімов — дослідник міського середовища, магістр урбаністичних студій «4CITIES» (Брюссельський вільний університет, Віденський університет).

Учасники дискусії обговорять сильні та слабкі сторони представлених кейсів і необхідність створення механізму системного захисту історичних об’єктів. Адже, як показує досвід, саме співпраця між приватними бізнесменами, небайдужими активістами та міською владою приносить найкращий результат

Вхід на подію вільний! Реєстрація за лінком

Аукціонний дім “Дукат” (м. Київ, вул. Володимирська, 5): (044) 279 09 03 / dukat-art.com