Джефф Кунс — знову найдорожчий художник у світі

Сталеву скульптуру “Кролик” Джеффа Кунса продали за рекордну суму — $91 млн. 

Це сталося 15 травня на аукціоні Christie’s, що у Нью-Йорку, повідомило видання The New York Times.

Скульптура із нержавіючої сталі, яку Кунс створив у 1986 році під враженням від дитячої надувної іграшки, була продана на аукціоні за 91,1 мільйона доларів США. Таким чином, американський митець знову став найдорожчим із нині живих художників, обійшовши художника Девіда Хокні, котрий встановив світовий рекорд для ринку мистецтва у листопаді 2018 року — тоді його полотно “Портрет художника (Басейн із двома фігурами)” пішло з молотка за $90 млн.

Власником скульптури “Кролик” став Роберт Мнучін — торговець витворів мистецтва і батько міністра фінансів США Стівена Мнучіна. До цього вона належала покійному медіамагнату Семюелу Ньюхаусу, котрий придбав скульптуру у 1992 році за $1 млн. — на ті часи це була велика сума. Цьогоріч попередня оцінка “Кролика” становила 50 мільйонів доларів.

Джефф Кунс поряд зі своїм сталевим “Кроликом”

Кунс стає найдорожчим із живих художників не вперше — він носив це звання майже 6 років (з 2013 по 2018 рік), допоки Девід Хокні не обігнав його. Тоді, у 2013-му, першість на ринку принесла Кунсу його «Собака із повітряних кульок (Помаранчева)», яка пішла з молотка за $58,4 млн.

«Собака із повітряних кульок (Помаранчева)» Джеффа Кунса. 1990-ті , 307×363×114 см. Фото: poradu.pp.ua

Тим не менш, кар’єра Джеффа Кунса є неоднозначною: попри те, що митець не вперше стає найдорожчим живим художником, його регулярно звинувачують у плагіаті та подають на нього до суду.