Девід Гокні – новий найдорожчий художник світу

Роботу 81-річного художника Девіда Гокні купили за рекордні 90 мільйонів доларів на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку. Тепер він — найдорожчий художник із нині живих.

Аукціонний дім оцінював картину в $80 млн. Остаточна сума майже в три рази більша за попередній рекорд митця – у травні цього року його роботу «Шосе на Тихоокеанському узбережжі і Санта-Моніка» (1990) продали за 28,5 мільйонів доларів на аукціоні Sotheby’s, повідомляє ВВС.

«Басейн з двома фігурами», Девід Гокні.

«Басейн з двома фігурами» став найдорожчим з творів авторів, що нині живуть, проданим на аукціоні, а Гокні – найдорожчим художником. Торги відбулися 15 листопада 2018 року та тривали 9 хвилин. Молоток впав на позначці в 80 мільйонів, а до остаточної ціни додалася ще премія покупця – близько $10 млн.

До нього найдорожчим художником був 63-річний американець Джефф Кунс, чий витвір «Собака з повітряних кульок» із нержавіючої сталі був проданий на аукціоні Christie’s в 2013 році за $58 млн.

Девід Гокні (нар. 9 липня 1937 року) – англійський художник, графік і фотограф, який значну частину життя провів у США. Представник поп-арту 1960-х, вважається одним із найвпливовіших художників XX століття.