Золота гілка Канн і новий фільм Альмодовара: міжнародна програма Київського тижня критики

7-й Київський тиждень критики представив міжнародну секцію та спеціальний показ поза програмою.

Міжнародна програма Київського тижня крититики — це покази свіжих гітів з найбільших світових кінофестивалів. Цього року в добірку ввійшли шість стрічок із програм Канн і Берлінале. Ще одну — сьому  картину — наразі не називають.

«Анатомія падіння» — лауреат Золотої пальмової гілки. Режисерка картини Жюстін Тріє стала третьою в історії жінкою, яка отримала головну нагороду Канн. Події трилера, який критики порівнюють із роботами Гічкока, розгортаються довкола письменниці, чоловік якої загадково помирає. Героїню підозрюють у вбивстві, а єдиний свідок трагедії, її незрячий син, починає сумніватися в невинності матері.

«Опале листя» — фільм, герої якого стали окрасою постера міжнародної програми. Стрічка фінського режисера Акі Каурісмякі була відзначена на Каннському кінофестивалі Призом журі. Це історія майже приреченого кохання двох самотніх людей, які випадково перетнулися в нічному Гельсінкі. Їхній роман розвивається на тлі новинних радіоповідомлень про війну росії проти України.

«Солодкий схід» — картина, яка мала світову прем’єру на Каннському «Двотижневику режисерів». Це режисерський дебют незалежного оператора Шона Прайса Вільямса («Гарні часи» братів Сефді) за сценарієм знаного кінокритика Ніка Пінкертона. У центрі сюжету — старшокласниця, яка відокремлюється від шкільної екскурсії, щоб рушити в подорож східним узбережжям США. На шляху дівчині зустрінуться найрізноманітніші співвітчизники: від прихильників вищості білої раси та ісламських радикалів до неопанків.

«Химера» — ще один фільм із програми Канн. Це нова робота італійської режисерки Аліче Рорвахер, яка у 2018 році була представлена на Київському тижні критики стрічкою «Щасливий Лазар». Події «Химери» розгортаються у 1980-х роках: молодий британський археолог (зірка «Корони» Джош О’Коннор) стикається з бандою розкрадачів гробниць.

«Знамення» — дебютний повний метр бельгійського репера конголезького походження Балоджі, який за свою роботу отримав у Каннах нагороду «Новий голос» у програмі «Особливий погляд». Головний герой картини — як і сам режисер — уродженець Конго, що повертається на батьківщину після років відсутності та зіштовхується зі складнощами сім’ї та культури, для яких уже став вигнанцем.

«Тотем» — стрічка, яка принесла мексиканській режисерці Ліли Авілес Приз екуменічного журі Берлінського міжнародного кінофестивалю. Це сповнений любові містичний портрет сім’ї на тлі гірко-солодкого свята — останнього дня народження тяжко хворого брата, сина й батька.

Спеціальний показ, поза межами кураторської програми, — це нова робота режисера Педро Альмодовара «Дивний спосіб життя». Це — короткометражна картина, ЛГБТ-вестерн, який став дебютом продакшн-компанії модного дому Saint Laurent.

Після двадцяти п’яти років розлуки ковбой Сілва перетинає пустелю на коні, щоб побачити свого друга шерифа Джейка. Разом вони святкують зустріч, але на наступний ранок Джейк дізнається, що причина подорожі Сілви — не в тому, щоб згадати про їхню дружбу.

Трейлер програми — https://www.youtube.com/watch?v=8KLgYZsMglU

Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Програма події складається чотирьох секцій:

  • міжнародна програма з гітами головних світових кінофестивалів,
  • програма «Фокус: Україна — Польща»,
  • програма міжнародної ретроспективи «Людина з кіноапаратом» (присвячена залаштункам кіноіндустрії),
  • українська ретроспектива «Жіноча роль», створена спільно з Довженко-Центром (присвячена знаковим українським акторкам).

Традиційно в межах події відбудеться нагородження Премією «Кіноколо». 

7-ий Київський тиждень критики проходитиме з 12 до 18 жовтня у кінотеатрі «Жовтень». 

Продаж квитків — на сайті