Сни про Україну. Олекса Захарчук
№ 3 (111), 2019
200 грн
Доступна лише електронна версія
ЗАМОВИТИ ЖУРНАЛ
Ми весь час у пошуку!
Цього разу шукали і знайшли найгармонійніше поєднання актуально-рефлексивного першого зошиту нашого журналу і цілісної позачасової монографічності основного тематичного блока.
«Діалоги» — так називається новий розділ «Антиквара», яким відтепер відкриватиметься наше видання. Отже, з колекціонером і меценатом Андрієм Адамовським ми говоримо про сучасне мистецтво, азарт збирання, культурне просвітництво та форум «Нова ґенерація». Олександр Сухоліт, один з найвідоміших сучасних українських скульпторів, розмірковує про важливість знання пластичної анатомії, сучасну архаїку і про те, чому справжнє мистецтво завжди сакральне. Краєзнавець і колекціонер Дмитро Піркл з’ясовує, звідки веде відлік український театр, і представляє власне зібрання української театральної букіністики.
Масштабним дослідницьким досвідом для нашого колективу стала робота над центральною темою номера: «Сни про Україну: Олекса Захарчук». Ми вдячні родині художника за творчу співпрацю та надані ексклюзивні матеріали.
Культурологічні, філософські, мистецтвознавчі погляди на феномен творчості митця та спогади про нього склались у драматичний відголос часу, у якому одна за одною змінювались історичні епохи. Трагічні події Другої світової, складна повоєнна доба, суперечливі 1960–1980‑ті, буремний злам століть, початок нового тисячоліття — усе це в біографії та творчій спадщині «тихого генія», малюнках, пастелях і живописних пейзажах Олекси Захарчука, що сприймаються не як звичайні краєвиди, а як метафізичні картини буття, як осмислення стосунків між всесвітом і людиною.
Ганна Шерман, головний редактор