Видавничий проект до 100-річчя Театру Франка

До 100-річчя Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду Видавничий дім “Антиквар” здійснює масштабний проект, присвячений історії та сьогоденню головної сцени України.

Видавничий проект «Презентація творчих здобутків. До 100-річчя Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка» — знакова подія для української культури, котра полягає у репрезентації життя та творчості франкавців за століття існування театру.

Проект складається із серії видань, присвячених історії та сьогоденню головної сцени України. Різні за форматом та тематичним спрямуванням, видання подають величезну кількість матеріалів — документів, фотографій, ескізів, у яких відбився творчий шлях франківців. Вперше буде видано популярну історію театру ХХІ століття, яку дослідила театрознавець Ганна Веселовська. Серед видань — альбом театральних робіт відомого фотохудожника Віктора Марущенка, а також художній альбом, присвячений сценографам театру. Це все — цікавий та цінний матеріал, який буде збережено та оприлюднено. Усі матеріали серії видань надані та належать Національному академічному драматичному театру імені Івана Франка.

ВИДАННЯ ПРОЕКТУ

1. «Сценографія. Пошуки власної естетики (1920-2020)». Перше спеціальне видання, присвячене творчості митців, які співпрацювали зі славетним театром у різні періоди його історії. Упорядник — головний художник театру Андрій Александрович-Дочевський, автор вступних статей до чотирьох розділів альбому — кандидат мистецтвознавства Олена Ковальчук.

«Сценографія. Пошуки власної естетики (1920-2020)»

2. «Більше ніж театр»: 2001-2012. У монографії доктора мистецтвознавства Ганни Веселовської досліджено діяльність театру в період, коли його художнім керівником був Богдан Ступка. Автор розповідає про яскраві акторські та режисерські роботи, про пошуки, успіхи й невдачі колективу, доповнюючи свої спостереження спогадами франківців і цитатами з тогочасної преси.

3. «Франківці. Миттєвості». Зворушливий фотолітопис Театру ім. І. Франка, створений майстром фотографії Віктором Марущенком. Світлини франківців на сцені та поза сценою разом з коментарем театрознавця Віталія Жежери розкривають життя театру в 1980–1990-ті роки.

Фотоальбом «Франківці. Миттєвості»

4. «Альманах прем’єр»: чотиритомне видання-презентація вистав театру 2016, 2017, 2018, 2019 років. Автор ідеї — Михайло Захаревич. Кожен з випусків альманаху знайомить з репертуарними оновленнями франківців за певний рік. Яскраві фоторепортажі з прем’єр супроводжуються переліком дійових осіб і виконавців, короткими історіями постановок, коментарями критиків.

Чотиритомний «Альманах прем’єр»

Завдяки підтримці Українського культурного фонду всі видання, здійснені в рамках цього проекту, розповсюджуються БЕЗКОШТОВНО. Спеціалізовані бібліотеки, культурно-мистецькі установи та вищі навчальні заклади отримають комплекти видань поштою за рахунок організаторів. Приватні особи та непрофільні організації мають оплатити доставку самостійно.

Щоб отримати видання, яке вас цікавить, заповніть цю гугл-форму.

Ідея проекту належить Національному академічному драматичному театру імені Івана Франка. Усі матеріали надано театром. Проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.

За підтримки