Оцифрування колекції фарфору Миколаївського музею Верещагіна

Миколаївський художній музей ім. В.В. Верещагіна оцифрує близько 300 одиниць фарфору з власної колекції. Більшість предметів раніше ніколи не виставляли для широкої аудиторії. Переглянути ці твори мистецтва можна буде на двомовному веб-ресурсі та у форматі окремого друкованого каталогу.

Колекція фарфору Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна – невелика, проте дуже цікава та цінна. Тож облік цих експонатів є дуже важливим. В рамках проекту будуть оцифровані, досліджені та каталогізовані близько 300 одиниць фарфору, зокрема, предмети посуду (чашка, блюдце, ваза, соусник, тарілка тощо) та порцелянові фігурки. Це вироби з країн Західної Європи кінця XVIII – XX ст. (Німеччини, Австрії, Франції, Англії, Іспанії), Східної Європи початку XIX – середини XX ст. (України, Польщі та Росії) та Східної Азії  XX ст. (Японії та Китаю).

Цифрові копії цих творів мистецтва стануть доступними для перегляду на двомовному веб-ресурсі та у форматі окремого друкованого каталогу. Крім того, на основі 5 виробів з фарфору буде створено їхні 3D-моделі, відзнято навчальні відео на тему фарфору та фотопроект із музейними експонатами. Додатково планується, що місцеві майстри виготовлять спеціальну промо-продукцію з кераміки для популяризації колекції музею.

Все це дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів в зручному форматі знайомитися і використовувати в своїх дослідженнях музейну колекцію фарфору з Миколаєва. А самим музейним працівникам – створювати віртуальні виставки, необмежено тиражувати копії предметів, і, нарешті, рекламувати свою колекцію нарівні з іншими музеями України.

Водночас проєкт сприяє збереженню та популяризації культурної спадщини України, що дозволить частково інтегрувати надбання вітчизняної культури у світовий культурний простір. Зокрема, він відкриває Миколаїв як ще одну точку на культурній мапі країни.

Нині вже оцифрована велика частина музейних предметів, зокрема, “Антиквар” вже інформував про оцифровані понад 500 графічних робіт XVIIІ – середини XX століття з колекції Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна. Проєкт з оцифрування музейних фондів реалізує КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.Джерело та фото: Миколаївський художній музей ім. В.В. Верещагіна