“АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИМІРИ” МИСТЕЦТВА: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ У ЛЬВОВІ СТВОРИТЬ NFT-КОЛЕКЦІЮ ГРАФІКИ

Фізична вразливість багатьох мистецьких творів формує виклики, пов’язані зі способами і формою їх експонування. Сьогодні музеї широко застосовують сучасні технології, як то 3-D моделювання, візуальні проєкції власних колекцій. Прискорюють цей процес в Україні реалії війни: евакуація творів мистецтва, їхнє знищення, відсутність належної охорони спонукають до пошуку різних засобів збереження і репрезентації культурної спадщини.

Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького спільно з V-Art анонсував створення NFT-колекції “Альтернативні виміри”, до якої увійдуть цифрові версії творів українського і європейського мистецтва, які  не потрапляли до постійної експозиції через фізичні властивості. Багата колекція, яку музей збирав понад століття і зберігав у фондах, буде оцифрована й доступна на маркетплейсі V-Art 27 жовтня 2022 року. Серед мистецьких робіт можна буде побачити рисунки італійських художників XVII-XVIII століть, українські народні гравюри в техніці деревориту XVIII-ХХ століть, офорти Рембрандта. 

За словами Ігоря Кожана, генерального директора Національного музею у Львові, проєкт значно розширює горизонт бачень музею як інституції, для якої NFT стає “вікном” віртуальної мандрівки того чи іншого твору зі збірок музею у світ. 

Ігор Кожан, генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрія Шептицького

Організатори проєкту прагнуть, аби в контексті постійної руйнації матеріальної культурної спадщини та депривілізації нематеріальної, віртуальний простір, у якому буде розміщено твори, став своєрідним безпечним прихистком для українського мистецтва. Тому іншим важливим заходом проєкту стане спрямування коштів, виручених з продажу робіт, на посилення системи безпеки музею, подальшу диджиталізацію фондів і підтримку функціонування інституції. Частина коштів також буде передана на відбудову Чернігівського обласного музею імені Галана та Харківського художнього музею. 

V-Art — провідна платформа для креативних цифрових активів, що формує інфраструктуру для художників, галерей, арт-дилерів, кураторів, музеїв, інституцій, поціновувачів мистецтва, крипто ком’юніті та корпорацій.

Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького — науково-художній музей у м. Львів, одна із провідних українськи мистецьких інституцій, що уміщує понад 100000 одиниць збереження й репрезентуює традиції розвитку національної культури України.

Фото й зображення надані організатором