ВИСТАВКОВИЙ ПРОЄКТ “ДАЙ МЕНІ ЗАВТРА” ПРО РОЛЬ МИСТЕЦТВА У СКЛАДНІ ЧАСИ

24 серпня 2022 р. у Лісабоні Щербенко Арт Центр відкриє груповий проєкт “Дай мені завтра” (“Give Me Tomorrow”). Роботи, представлені у виставці, є реакцією митців на злочини Росії в Україні.

Женя Лаптій, “Розбитих серцем він зціляє і перев’язує їх рани (Псалом 147:3)”, фотографія, 2022

Це друга виставка Щербенко Арт Центр із такою назвою: перша відбулася у 2014 році, після вторгнення Росії на сході України й анексії Криму. Соціально-критичне мистецтво стало формою вираження сублімованих вражень і переживань митців від подій війни. Така роль мистецтва актуалізує катарсичну формулу трагедії від Арістотеля: трагедія має призводити до очищення у глядачів відчуттів співчуття і страху. Катарсис дозволяв громадянам Афін по завершенню дії повертатися до реального життя і проживати його сильнішими й твердішими.

Марина Талютто, із серії “Дим”, 2022

У проєкті беруть участь твори сучасних українських художниць і художників: Тереза Барабаш, Kinder Album, Артем Волокітін, Василіна Врублевська, Олег Дімов, Дмитро Євсєєв, Алевтина Кахідзе, Марія Куліковська, Зоя Лактіонова, Женя Лаптій, Тетяна Маліновська, Альона Науменко, Марія Прошковська, Влада Ралко, Володимир Сай, Станіслав Туріна, Марина Талютто, Ярема Малащук та Роман Хімей та інші. 

Під час події також відбудеться благодійний аукціон: весь отриманий прибуток спрямують до українських благодійних організацій.

Щербенко Арт Центр створює можливості для діалогу між представниками професійного світу сучасного мистецтва і широкою аудиторією, є сучасним майданчиком для проведення лекцій, круглих столів та воркшопів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн.

ARTUP – платформа, яка об’єднує сучасне мистецтво, моду та дизайн.
Фотографії: Щербенко Арт Центр

Conceptica Lisbon – новостворений мультибрендовий concept store українського походження.

Фотографії: Щербенко Арт Центр