ЖИТТЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО МІСТА: ВИСТАВКА “MADE IN KYIV. АРХЕОЛОГІЯ ПОВСЯКДЕННЯ”

До 24 серпня в МВЦ “Музей Києва” триватиме виставка, що реконструює побутове життя й світогляд містян княжої доби (Х – ХІІІ ст.). Проєкт поєднує науку з можливостями сучасних технологій: частина експонатів відтворені у формі 3D-моделей і візуальних проєкцій. Переглянути їх також можна в режимі онлайн.

В експозиції представлені копії карбованих на Русі монет і гривень, ювелірних прикрас, творів сакрального мистецтва, предметів побуту і керамічного посуду, елементи одягу та особистого благочестя.

Експонати виставки “Made in Kyiv. Археологія повсякдення”. Джерело: Музей Києва / Facebook

Куратори виставки — історик й археолог Олександр Пашковський та історикиня Аліна Сушко. Аби відбутися, виставка пройшла довгий шлях: невдовзі після першого відкриття у березні 2020 року її вимушено згорнули через обмеження пандемії, а відновленню проєкту у квітні 2022 року завадив початок повномасштабної війни. Нині в музеї триває нова ітерація виставки: у ній представлені репліки експонатів, відтворені сучасними майстрами, які займаються експериментальною археологією чи історичною реконструкцією. 

Зокрема, частиною проєкту є реконструкції київської мозаїки. В інтерв’ю “Газеті по-українськи” Олександр Пашковський розповів, що в основу виставки покладена ідея вічного нездоланного міста, яка “спрацювала” у березні 2022 року: “Той символічний ранок настав, і місто зберіглося. Місто не впало, до Києва не зайшли… Символічно, що ми показуємо цю продукцію в найтрагічніші дні для цього регіону”. 

Переглянути експозицію можна за адресою вул. Богдана Хмельницького, 7 із середи по неділю о 12:00 – 19:00.