«ZOO ZOOM II». Виставка сучасної кераміки у музеї декоративного мистецтва

Сьогодні, 13 жовтня о 17:00, відкриється виставка «ZOO ZOOM II. Українська кераміка — дух незламності». Вона проходитиме у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м. Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 2).

Ця виставка — спільний проєкт музею та київського керамічного простору «ЦеГлинаАрт». 

Тут презентують понад 50 творів сучасних авторів, присвячених символам стійкості українців,  зображених у зооморфній пластиці. Це:

  • скульптура, 
  • посудні форми, 
  • дрібна пластика, 
  • пласти, інсталяції тощо.

Учасники виставки — близько 40 професійних художників-керамістів з усіх регіонів України.

Історія проєкту

«ZOO ZOOM II» — це продовження довготривалого проєкту.

У 2016 – 2017 роках у музеї декоративного мистецтва проходила виставка «Aqva vita від гончарних красенів». На ній презентували зооморфний посуд ХІХ–ХХ століть з музейної колекції. Згодом, у 2019 році, пройшла виставка «ZOO ZOOM I» — виставка зооморфної пластики в сучасній кераміці.

Гасло цьогорічного мистецького заходу: «Українська кераміка — дух незламності».

Поштовхом до такої тематичної спрямованості стала подія, котра сколихнула весь світ: керамічний півник Васильківського майолікового заводу, який чудом уцілів у розбомбленому росіянами будинку в Бородянці та став символом незламності українського духу. 

«Переважно усі роботи, представлені на виставці, створені митцями за час активних бойових дій під завивання тривожних сирен та гучні ворожі вибухи. Деякі художники вимушено працювали за кордоном, у чужих майстернях та надіслали їх в Україну з Німеччини, Австрії та Іспанії», — розповіла одна із кураторок проєкту Олеся Дворак-Галік.

Виставка проходитиме до 12 листопада.