«Незавершені історії: нові твори з колекції». Дар Жана-Клода Маркаде

Про першу подію циклу у Національному художньому музеї

Виставки і події з нового циклу

Після початку повномасштабного вторгнення виставки творів з колекції художнього музею (NAMU) проходять здебільшого у європейських музеях. Проте дослідницька робота триває, поповнення музейної збірки продовжується.

У найближчі місяці у музеї відбудеться цикл подій, присвячених новим надходженням до колекції NAMU — «Незавершені історії: нові твори з колекції». Відвідувачі зможуть побачити самі твори (більша частина яких експонуватиметься вперше), а також поспілкуватися з фахівцями. Бесіди, лекції, майстер-класи й концерти дозволять зануритися у той історико-культурний контекст, у якому постали мистецькі твори.

На подіях презентуватимуть роботи різних часів, технік і напрямків.  У них розгортається складна історія України — від антивоєнних закликів у роботі львівської художниці Марґіт Сельської 1930-х років до сучасних творів, присвячених Революції гідності.

Події проходитимуть щотижня у четвер, п’ятницю й суботу з 12:00.

Дар Жана-Клода Маркаде

Перший захід циклу пройде вже цього тижня, 12-14 жовтня. Він присвячений роботам, які у 2021 році музею подарував французький дослідник мистецтва Жан-Клод Маркаде. Це — 98 творів Михайла Андрієнка та 58 робіт Анни Старицької.

Михайло Андрієнко та Анна Старицька — українські митці-модерністи, що жили й працювали у Франції. Михайло Андрієнко (1894–1982) був помітною постаттю в середовищі Паризької школи, його твори позначені рисами багатьох новітніх напрямів — від фовізму до сюрреалізму. Творчість Анни Старицької (1907–1981) цікава широким діапазоном технік, характерних для повоєнного модернізму. Вона зверталася до колажу, монотипії та найрізноманітніших варіацій естампу.

Протягом трьох днів у залах музею працюватиме експозиція з кількох творів Анни Старицької й Михайла Андрієнка, а на відео покажуть усі роботи, які подарував музею Жан-Клод Маркаде.

Розклад подій

Крім виставки, у музеї пройдуть різноманітні активності:

► 12 жовтня (четвер) о 17:00 — розмова із науковцями про українських митців за кордоном та про повернення їхньої спадщини в Україну. Участь візьмуть дослідниці українського мистецтва ХХ століття Оксана Баршинова, Тетяна Жмурко (NAMU) й Анна Лексіна (Музей української діаспори).

►14 жовтня (субота) о 14:00 — майстер-клас для дітей від 8 років «Чарівні створіння» за мотивами творів Анни Старицької (змішана техніка із використанням трафаретів). Батьки у цей час зможуть оглянути експозицію і поспілкуватися про твори з медіатором.

►14 жовтня (субота) о 16:00 — «Запитай медіатора»: усі охочі зможуть поставити свої питання медіатору, поспілкуватися про побачені твори, поділитися думками і враженнями.

Виставка відкрита для відвідування 12–14 жовтня з 12:00 до 17:00. 

Вартість відвідування виставки — 50 грн. 

Вартість відвідування виставки і обговорень — 100 грн.

Вартість майстер-класу — 150 грн.

Реєстрація за посиланням — https://surl.li/lyxgt 

Адреса: м.Київ, вул.Грушевського, 6. Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.