З 2 по 25 липня галерея Portal 11 представляє виставку «Золото та Іржа» Астіана Рея, який, до слова, став одним із переможців премії Portal 11 Art Prize 2020. В її експозиції відвідувачі побачать як вже відомі скульптури та левкаси митця, так і зовсім нові.
Скульптор Астіан Рей працює у власній авторській техніці переважно з металом, бетоном та деревом. Свої роботи створює в стилі сакрального мінімалізму з властивим алхімічним і містичним символізмом, переосмислює символи, що вже існують, та створює власні. У своїй творчій практиці Астіан Рей уникає форм, трафаретів і надає перевагу ручній роботі.
Автор невпинно досліджує тему самопізнання, пошуку гармонії і способи взаємодії людини із Всесвітом. Його роботи – це фізичне відображення внутрішніх трансформацій людини під впливом зовнішніх факторів таких як, еволюція, релігійні й філософські погляди, вплив оточення та соціуму в цілому. Митець багато читає, досліджує теми, які його цікавлять, і в цьому потоці пізнання народжуються образи. Зазвичай, ці образи Астіан Рей бачить цілісними, з усіма елементами та деталями, тож з ескізами майже не працює.
Найкраще ці образи, на думку художника, втілюються у скульптурі, адже саме об’єм дозволяє найбільш точно передати ідею, показати предмет з різних ракурсів. Така своєрідна «багатовимірність» роботи породжує її полізмістовність, а цей прийом найкраще розкривається саме в скульптурі.
Золото та іржа – два взаємовиключних поняття, що лежать в основі будови Всесвіту. Вони являють собою дуальність як зовнішнього світу, в якому ми існуємо так і внутрішнього, який є відображенням нашого «Я». Приміром, представлена на виставці скульптурна композиція «Спостерігач» («Observer») однойменної серії, за зізнанням художника, відображає його життєву позицію – «те, що ми робимо у житті, є нашою взаємодією зі Всесвітом. І все, що ми робимо, повертається назад. У кожної причини є свій наслідок, і навпаки.
Золото, у розумінні автора, служить прообразом якоїсь утопії, недосяжного раю, в той час, як іржа є долею фізичного світу, схильного до невблаганного старіння. Взаємодія цих двох субстанцій створює замкнутий цикл світобудови, в якому нескінченно відбувається процес творіння і руйнування. Така неоднозначність «гри буття» унеможливлює виявлення єдиної вірної істини.
Отож, творець чи руйнівник, та яка роль відведена в цій «грі» людині, – дізнавайтесь, завітавши на виставку Астіана Рея «Золото та Іржа» в галереї Portal 11 за адресою Київ, вул. Трьохсвятительська, 11.
Фото:Portal 11/ Astian Rey
Джерело: Інтерв’ю з України / Portal 11