У Києві відкрився IV Фестиваль сучасного жіночого мистецтва

В Інституті проблем сучасного мистецтва відкрився четвертий Фестиваль сучасного жіночого мистецтва Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2021 «OUT AND ABOUT». Захід ініційований Українською асоціацією жіночих досліджень в мистецтві (Ukrainian Association for Feminine Research in the Arts- UAFRA). У фестивалі беруть участь 28 художниці з України, США, Нідерландів, Вірменії та Ізраїлю, які працюють з простором, експозицією і глядачем, актуалізує теми глобальних питань сучасності.

В експозиції фестивалю представлено живопис, інсталяції, кераміку, колажі, фото арт. Учасниці проекту: Абрамова Маріанна, Адкозалова Віткорія, Акімова Ірина, Бабляк Леся, Багацька Наталія, Ворона Ірина, Ганушевич Людмила, Гончар Анжеліка, Давиденко Людмила, Дворак-Галік Олеся, Єсакова Софія, Матюшко Ольга, Мельникова Ольга, Міцкевич Надія, П’ятакова Катерина, Парамонова Мари, Подобед Жанна, Рибченко Олеся, Роднікофф Ірнина, Романчук Вікторія, Рондяк Ольга, Стрижко Наталія, Ткаченко Олеся, Федяніна Оксана, Хараман Даріна, Хміль Христина, Чепелик Оксана, Щербань Світлана.

Англійська ідіома OUT AND ABOUT означає, одужати, вийти з дому, повернутися до активного способу життя. Поступово знімаються вимушені обмеження, пов’язані з локдаунами. Ці обмеження навчили нас більше цінувати те, що нас оточує, уважно придивлятися і бачити нове у звичних речах. Гострий небайдужий погляд побачить торжество весни в розквітлій на дорозі кульбабі, відзначить приховану гармонію ліній старого будинку, відчує життєву мудрість старого, який гуляє в парку з дитячим візком. І тоді з дрібних деталей, осколків звуків і запахів складеться один з моментальних зліпків життя, яким ми живемо. «Увага до дрібниць народжує досконалість, а ось досконалість вже не дрібниця», – сказав Мікеланджело Буонарроті.

Свій Погляд на дрібниці й деталі нашого життя які дозволяють по-новому побачити навколишній світ, зрозуміти й відчути його гармонію і суперечливість є у кожної людини, у тому числі і мистця. У ньому переплітаються різні речі – особисті почуття, родинні стосунки, професійне зростання, побут та інше. Сучасне мистецтво, як форма соціальної комунікації, пропонує емоційну візуалізацію англійської ідіоми «OUT AND ABOUT», роблячи її об’єктом рефлексії мистецьких практик.

Триватиме фестиваль сучасного жіночого мистецтва Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2021 до 12 липня в Інституті проблем сучасного мистецтва (м. Київ, вул. Євгена Коновальця, 18Д).

Фото: Сергій Удовик / Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest