Виставка живопису Серафима Чаркіна в Київській картинній галереї»

До 18 липня в Національному музеї “Київська картинна галерея” за підтримки Національної спілки художників України проходить виставка живопису Серафима Чаркіна. В її експозиції представлено 20 робіт художника, створені за останні роки. Ретроспективу своєї творчості митець презентував в рамках музейного проєкту «Сімейна художня традиція» 2009 року.

Живопис відомого одеського художника-нонконформіста Серафима Чаркіна  вирізняється яскравим індивідуальним характером. Передовсім, своєю динамічністю й водночас тяжіє до монументальності, а композиції стійкі та збалансовані, методичні. До такої неквапливості, ґрунтовності та детальності в роботі над власними картинами, митця загартувала колишня практика реставратора живопису. Кольоропластика Чаркіна – експресивна та емоційна. За розмахом його живопис нагадує мистецтво французьких кубістів та фовістів. 

 Серафим Чаркін “Синдром пам’яті”
 Серафим Чаркін “Рух”, 2014
Серафим Чаркін “Гуляння”, 2006

Серафим Чаркін – народився в 1945 році в українському місті Суми. 1973 закінчив живописно-реставраційне відділення Ленінградського художнього училища ім. В. Сєрова. Дебютував на обласних, республіканських і всесоюзних виставках в самому початку вісімдесятих років, під час, коли низка художників, стояли на внутрішньому роздоріжжі між офіційним, замовним живописом і творами, що максимально виражають самостійні, індивідуальні творчі шукання. Член НСХУ з 1988 року. Експонент різноманітних художніх виставок в Україні, Росії, Німеччині. Роботи зберігаються в Національному музеї «Київська картинна галерея» та Одеському художньому музеї, Музеї сучасного мистецтва Одеси і численних приватних збірках в Україні та за кордоном.

Виставка також проходитиме у межах музейних проєктів «Художні школи України» та «Сучасне мистецтво України».

Джерело: Національний музей «Київська картинна галерея»

Фото: Галерея НЮ АРТ