Турецькі археологи виявили рідкісну теракотову маску з зображенням давньогрецького бога Діоніса. За попередньою оцінкою її вік — 2400 років.
Як повідомляє Daily Sabah, маску знайдено на місці розташування античного міста Даскілеон, на заході Туреччини. Вчені назвали її однією з найцікавіших знахідок 2020 року. Розкопки Даскілеону тривають вже 32 роки, але вперше була виявлена майже неушкоджена маска.
Керівник розкопок професор Каан Ірен з Університету Мугла Ситкі Кочман. – вважає, що така глиняна маска використовувалася під час ритуалів, пов’язаних з виноробством. Адже згідно з древніми легендами носіння такої маски було способом віддати данину поваги богу родючості й виноробства Діонісу. В грецькій міфології він також вважався покровителем мистецтв. Люди вірили, що носіння маски Діоніса дарує неприборкану радість та енергію.
Місто Даскілеон розташований на березі озера Маньяс в районі Бандирма. Він був заснований в ті часи, коли в Малій Азії перебувало багато давньогрецьких поселень. Свою назву віоно отримало в VII столітті до нашої ери. Лідійський цар Даскілос перебрався в це місто з Сард через династичні ворожнечі. Там народився його син Гигес. Після того, як він став царем Лідії, місто й було перейменований в Даскілеон – місце Даскілоса. Вважається, що сталось це близько 650 року до нашої ери.
До слова, раніше цього ж року археологи під час розкопок акрополя виявили підвал кухні віком 2700 років. Зараз вони намагаються відібрати з грунту фрагменти кераміки й залишки органіки. Їхнє вивчення дозволить зрозуміти, чим харчувалися жителі цього міста майже три тисячоліття тому.
Фото: Anadolu Agency
Джерело: АРТГИД