МОНУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО, СКУЛЬПТУРА, КЕРАМІКА РОДИНИ ЖОЛУДІВ

В Національному музеї українського народного декоративного мистецтва триває виставка робіт одразу чотирьох скульпторів та художників однієї мистецької родини: Олександра, Лариси, Аліни та Сергія Жолудів. До експозиції видано каталог творів митців, які створені упродовж 2003–2019 років.

Провідною темою експонованих робіт є глибинна любов до рідної землі, історія України та запорозького козацтва. Попри те, що корінними запорожцями є лише Олександр Жолудь та його син Сергій, а їхні дружини, Лариса та Аліна – уродженки Волині й Закарпаття, історія Запорізького краю пронизала творчість усіх художників. Саме запорізька земля з її безмежними степовими просторами, могутнім Дніпром, живописними курганами, архаїчними кам’яними скульптурами живить та надає снаги для творчості.


Кожен із митців має свій художній стиль: поліхромні розписи керамічних скульптур Лариси перегукуються з насиченими кольоровими та динамічними розписами Аліни, а алегоричні, іноді казкові, кам’яні скульптурні композиції Сергія ніби спираються на міць історико-міфологічних скульптурних постатей, що створює Олександр. Кожен митець має свій інтонаційний стиль та особливі засоби інтерпретації обраної теми.

Триватиме виставка до 26 жовтня 2020 р. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Фото: з фейсбук-сторінки Національного музею українського народного декоративного мистецтва

Джерело: Національний музей українського народного декоративного мистецтва