#112: Львівський плацдарм. До 80‑річчя початку Другої світової війни

Львівський плацдарм. До 80‑річчя початку Другої світової війни

№ 4 (112), 2019

200 грн
в наявності

ЗАМОВИТИ ЖУРНАЛ

Це спеціальний випуск журналу «Антиквар», підготовлений за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові та Польського Інституту у Києві.

Ідея цього видання народилася рік тому завдяки журналістові, письменнику та краєзнавцю Станіславу Цалику. Саме знайдені ним у польській науковій збірці мемуари відомого львів’янина, архітектора Вавжинця Дайчака ми вперше пропонуємо сьогодні українському читачеві. Ці спогади про трагічні події осені 1939‑го мають надзвичайну цінність як розповідь очевидця про початок Другої світової війни, оборону Львова від німців, про прихід Червоної армії, повсякдення тогочасного міста й поступове перетворення його з європейського на радянське.

Десятиліттями наші співвітчизники вважали датою вступу Радянського Союзу й відповідно України в Другу світову війну 22 червня 1941 року — день нападу Німеччини на СРСР. І нині для кількох поколінь українців ця дата є знаковою. Утім, настав час нагадати: Друга світова почалася 1 вересня 1939 року нападом Німеччини на Польщу, а Україна опинилася в цій війні за два з лишком тижні — 17 вересня, коли війська радянського Українського фронту атакували Польщу зі сходу. Результатом вторгнення стало приєднання до складу тогочасної УРСР частини Галичини (зі Львовом включно) і частини Волині. Тож на сторінках цього видання ми говоримо про історичні джерела, колишнє та сучасне трактування фактів і важливість формування правдивої картини минулого.

Ганна Шерман, головний редактор

Матеріали із журналу на сайті: