Виставка “Завдяки чи всупереч”

18 листопада в Tenri Cultural Institute відбудеться перша після карантину виставка International Art Alliance та Ukrainian Artists of America (UAA), яка об’єднала найцікавіших сучасних художників-живописців США та України. Практично всі представлені роботи були створені в період 2020-2021 років і демонструватимуться широкому загалу вперше.

Завдяки або всупереч тому, що відбувається у світі, ми мислимо, творимо, шукаємо та знаходимо нові сенси, генеруємо ідеї, красу та гармонію, – зауважують організатори. Митці – створюють Арт. Виставка Contemporary Art Exhibition “By virtue or despite of…” дає унікальну можливість відвідувачам познайомитися з творами, написаними в період ізоляції – створеними «Завдяки чи всупереч» обставинам – у період невизначеності, тривоги, труднощів, а часто й нещасть.

І хоча багато художників стверджували, що пандемія нічого нового не внесла до їх розпорядку дня, але емоційно кожен із них пройшов свій унікальний шлях, пропустивши через себе потрясіння світового масштабу. Тож може здатися несподіваним, що роботи, створені в цей непростий період, виявилися не лише зухвалими та новаторськими, але життєствердними та оптимістичними, що дало змогу кураторам виставки сформувати експозицію, яка має найсильніший позитивний імпульс.

Участь у виставці знаменитих американських та українських живописців поряд з молодими, а також художниками, що дебютують в Америці, дозволяє побачити найцікавіший зріз розвитку сучасного мистецтва в контексті наступності поколінь та збереження індивідуальної самобутності в багатонаціональному культурному середовищі.

В експозиції “By virtue or despite of…” (“Завдяки чи всупереч…”) представлені роботи: Михайла Туровського (США), Миколи Журавля (Україна), Олени Лежен (США), Арміне (Арміне Божко) (США), Ола Рондяк ( США), Оксани Мовчан (Канада), Мирослава Дзенкевича (США), Кіри Коктиш (США), Ганни Міклошевич (Словенія), Тетяни Русецької (Україна). Куратор – Тетяна Бородіна.

Так склалося, що всупереч історичним подіям і завдяки своєму незалежному характеру, таланту та жадібності до творчості, українські художники, де б вони не жили і що б з ними не відбувалося, створювали самобутнє, сміливе, авангардне мистецтво.

Довідковл

International Art Alliance (заснований у грудні 2016 р) – це відкритий простір, який пропонує ресурси та можливості для просування творчих робіт та проектів членів альянсу у міжнародному арт-просторі. Ми неформальна спілка людей, які займаються різними сферами мистецтва: образотворчим мистецтвом, дизайном, літературою, музикою. 

International Art Alliance поєднує талановитих, динамічних, активних, творчих та амбітних людей, які шукають професійної підтримки на шляху до успіху та процвітання. За час існування International Art Alliance, з грудня 2016 по грудень 2021 року, IAA представив широкому загалу на групових та персональних виставках роботи 52 художників та 12 дизайнерів. Ми організували та провели 9 великих виставок, десяток творчих вечорів та концертів. Завдяки цим заходам учасники Альянсу продали десятки робіт, підписали контракти, знайшли ділових партнерів та отримали безліч пропозицій та запрошень на нові виставки, галереї та проекти.

Ми віримо, що митці та їх твори – це головний потенціал людства. Мистецтво – це константа, яка дає людям надію і дозволяє відчути людське розуміння і прагнення до досконалості хоча б на мить, але з віку до віку.

Концепція International Art Alliance: мистецтво повинно обмежуватися вузьким, елітним колом присвячених. Роботи художників не повинні зберігатися в їхніх майстернях – їх треба показувати світові, знаходити свої будинки та тих людей, які ними захоплюватимуться і радітимуть їм день у день. Мистецтво покликане збагатити та прикрасити наше життя, дати нам нові емоції, розвинути наш смак та порушити нашу уяву.

Місія International Art Alliance: допомагати художникам просувати свої витвори мистецтва: організовувати виставки, презентації, концерти та семінари, проводити PR-кампанії та багато іншого. Стратегія, розроблена International Art Alliance для просування своїх учасників на міжнародний ринок мистецтва, зручна та дуже вигідна для них. Це значно знижує їхні особисті витрати на PR-кампанії та виставки та надає унікальні можливості, не обмежуючи їхньої творчої свободи.

Ukrainian Artists of America (UAA)

«Українські художники Америки» (UAA) – об’єднання художників українського походження, українців та вихідців з України, які мешкають у США та Канаді. Метою організації є взаємозв’язок художників, які працюють у різних жанрах образотворчого мистецтва, мистецтвознавців та кураторів виставок, створюючи художню мережу. UAA хоче налагодити комунікацію між українськими художниками, які мешкають у різних частинах Америки, створити інформаційну платформу для висвітлення творчості українських художників та проводити щорічні спільні виставкові проекти, фестивалі та конференції для подальшого поширення їхньої творчості. Організація продовжує співпрацю з українськими культурними установами та організаціями, які здійснюють освітні, релігійні та культурні заходи в Америці та працюють у напрямку розвитку української культури.

Місія українських художників Америки – розширити творчі можливості своїх членів та поглибити їхній професійний зв’язок з українськими та американськими культурними та громадськими організаціями, галереями, музеями. Діяльність нашої спілки спрямована на ознайомлення американського та українського суспільства з українськими художниками та висвітлення їхнього мистецтва.

Ми вітаємо участь у нашій діяльності художників з України та докладаємо всіх зусиль для зміцнення культурного зв’язку українських художників у всьому світі.

Такий зв’язок допоможе створити українське мистецьке середовище як в Америці, так і в Україні, яке поєднає творчі зусилля окремих митців для формування спільного культурного процесу. Об’єднання також допоможе художникам, які проживають в Америці, підтримувати зв’язок з українською культурою та робити більший внесок у її розвиток. UAA підтримує професійні інтереси художників, залучає їх у виставки та сприяє їхньому творчому та професійному зростанню.

Tenri Cultural Institute