У Мехіко відкрився новий музейний комплекс традиційного мексиканського мистецтва «Місто мистецтв». Його спорудження, як місця, де зустрічаються академічне мистецтво та ремесла корінних народів Центральної Америки, іще 80 років тому замислив художник-мураліст Дієго Рівера.
Комплекс, що включає в себе 13 будівель загальною площею 6 тисяч м², відкрився в богемному районі Койоакан, біля музею Анаукаллі (Anahuacalli Museum), де зберігається величезна колекція творів мистецтва доіспанської Мексики, яку Дієго Рівера збирав змалку.
Концепцію «Міста мистецтв» Рівера вперше описав у своєму маніфесті у 1945-1950 році. За задумом, утопічне місце мало об’єднати «шкільного та академічного художника з гончарем, ткачем, кошиком і муляром» – простими ремісниками, які втілюють у собі головні риси мексиканського народу. «Місто мистецтв» мало бути постійним виставковим простором з величезним майданчиком для проведення свят, фестивалів, театральних виступів з музеями мистецтва, архітектури, музики, танцю та концертними залами на території.
На момент смерті Рівери в 1957 році його задум так і не був реалізований. Незавершеним залишився навіть проєкт головної будівлі – музею, в якому художник, який протягом усього життя збирав артефакти та твори доколумбового мистецтва, планував розмістити свою колекцію.
У 1963 році дочка художника Рут Рівера Марін, яка стала архітектором, разом з Хуаном О’Горманом і Еріберто Пагельсоном спроєктували і збудували в Мехіко будівлю з темної вулканічної породи, поклади якої знаходяться неподалік. Джерелами натхнення послугували мезоамериканські піраміди та довоєнна архітектура. Будова отримала назву музей Анауакаллі, що з перекладу означає «будинок, оточений водою». У ньому розмістилися 2000 артефактів та творів мистецтва, створених народами ольмеків, тольтеків, науа та сапотеків.