«З Італійського Щоденника»: виставка Івана Турецького в Palazzo Branda

У італійському музеї Palazzo Branda Castiglioni італійського містечка Кастільйоне Олона провінції Варезе з 3 по 26 вересня проходить персональна виставка знаного львівського художника, одного з найяскравіших представників сучасного кубізму Івана Турецького «З Італійського Щоденника», організована галереєю Portal 11.

Вперше абстрактні полотна Івана Турецького представлені у фресковій залі колишньої резиденції кардинала Бранда Кастільоні 15-го століття, створюючи захоплюючий та сміливий діалог між минулим та сучасним. На виставці представлено 15 нових робіт художника, написаних впродовж 2020-2021-го років.

Паралельно з виставкою в Італії роботи Івана Турецького були представлені на TEFAF ONLINE 2021, що відбувався 9-13 вересня. TEFAF представляє найкраще мистецтво різних віків, справжні шедеври у всiх категорiях мистецтва – вiд антикварiату, старовинних майстрiв до сучасного живопису. Вперше сучасний український художник був представлений на одному з найкращих ярмарків мистецтва TEFAF.

Іван Турецький – український  художник-абстракціоніст з рідкісним даром чути музику та переживати емоції за допомогою кольорів. Його роботи експонуються у Сінгапурі, Лондоні, Київських художніх галереях та були представлені  на Luxemburg Art Fair 2019. Картини Турецького є частиною численних колекцій українських музеїв та приватних колекцій Європи, Азії та США. Картина “Фрагменти II (Італійський щоденник)” була продана на аукціоні Sotheby’s у Нью -Йорку 23 червня 2020 року за 21 250 доларів. Серед творів Поля Сезанна, Пабло Пікассо, Анре Лотте та Роберта Марка на аукціоні «Cubism and Beyond». Іван Турецький також є співавтором Малого Державного герба України та сучасного герба міста Львова.

Джерело: Portal 11
Фото: з відкритих джерел