«Лабораторія сучасного мистецтва»: посібник для батьків та вчителів

Незабаром Платформа культурних ініціатив Izolyatsiya видасть книгу-методичку «Лабораторія сучасного мистецтва» для батьків та вчителів про те, як навчати актуальних художніх практик дітей та підлітків, а також, як працювати з ними в музеях і галереях. Автори посібника – українські культурні менеджерки, кураторки та дослідниці сучасного мистецтва. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. 

Видання «Лабораторія сучасного мистецтва» розповість про різноманітні медіуми й теми: від кураторської справи до антропологічних досліджень, від малювання й арттерапії до фотографії й лендарту. Окремий розділ присвячений тому, як художній підхід можна використовувати в розмовах з дітьми про екологію. 

Мисткиня Алевтина Кахідзе написала про дослідження довкілля через мистецтво, Ольга Шишлова (PinchukArtCentre) – інклюзивні підходи у мистецький освіті, Олена Брайченко (їzhakultura) – про антропологічні дослідження, Софія Рябчук (Мистецький арсенал) – про екскурсії для дітей в музеях. Художниця та кураторка Наталя Лісова розповідає в книзі про лендарт-воркшопи, Марія Агісян і Ольга Поляк (мистецьке об’єднання Zwanzig Partisanen) – про створення зінів, упорядниця книги Валерія Бураджиєва – про дослідження міста через фотографію. Перформанс і дитячий театр – тема статті Марія Коломієць (творчий хаб «Цвітна капуста»), про альтернативні підходи в портреті написала Євстахія Мельникова (студія «Малювці»), про методи креативного протесту – Валерія Карпань і Марина Хрипун («Культурні географії»), а Наташа Чичасова – про партисипацію в музейному просторі. 


Посібник стане в пригоді учителям, батькам, освітнім ініціативам, працівникам культурних інституцій та всім, хто хоче познайомитись із напрямами сучасного мистецтва. Друковане видання, яке можна буде отримати безкоштовно (заповнити форму на сайті), міститиме інтерактивні додатки для занять із дітьми. Крім того, у вільному доступі буде електронна версія у форматі PDF. «Лабораторія сучасного мистецтва» продовжує серію зінів про сучасне мистецтво для дітей і підлітків, які ви можете знайти за посиланням.

Фото та джерело: Izolyatsiya