Понад 1000 робіт Ван Гога зібрали в єдину базу даних

Проєкт Van Gogh Worldwide зібрав на єдиному порталі всі роботи Ван Гога, які зберігаються в різних музеях Нідерландів. А це – понад 300 живописних та близько 900 графічних творів. Це приблизно половина творчої спадщини художника: від ранніх малюнків і картин, присвячених проблемам робітничого класу, до пізніх пейзажів, виконаних в експресіоністичному ключі.

Створено базу даних Van Gogh Worldwide за ініціативи Музею Ван Гога в Амстердамі, Нідерландського інституту історії мистецтв, Музею Креллер-Мюллер в Оттерло та Агентства зі збереження культурної спадщини Нідерландів. При складанні повного списку робіт Ван Гога для бази керувалися останньою редакцією наукового каталогу (1970 року) Якоба-Баарта де ла Файля, а також додали роботи, які з тих пір були атрибутовані.

Користувачі бази отримують вільний доступ до інформації про походження та попередню історію робіт, виставки й публікації, технічні дані, архівні матеріали та решту відомостей. Також можна дізнатися про зворотній бік деяких робіт: прочитати звіти про їхню реставрацію або можливі пошкодження. Окремі твори супроводжуються цитатами з листування Ван Гога з членами сім’ї та колегами-художниками.

Нині Van Gogh Worldwide включає в себе тільки твори, яні належать колекціям нідерландських музеїв. Утім, в планах укладачів бази – розширити її доступними дослідженнями робіт, які зберігаються в інших музеях світу.

Фото: Van Gogh Worldwide

Джерело: ARTinvestment.RU