Роботи-співавтори художниці Соугвен Чанг

Художниця з Брукліна Соугвен Чанг вивела на новых рівень поняттячої колаборації. У співавтори своїх картин вона вирішила взяти разобраны нею ж роботів, наділених штучним інтелектом. У робота над абстракциями вони підлаштовуються під рухи одне одного.

Соугвен Чанг вчилася на программиста, скрипты и дизайнера, все навички и стали в приложениях и творчестве. Робот «Дуг» розшифровується як «Подразделение операций рисования, Генерация» – «Одиниця графічних операцій, покоління». Нині у майстерні Чанг вже дві дюжини таких асистентов. Роботи знаю стільки про манеру живописи своей авторки, чтобы здатні не тільки слідувати за її рухами, все і самостійно импровизуально в її стилі – и тоді вже Соугвен Чанг підхоплює за ними. Это подібно до танцю или виступу двох добре зіграних музикантов, які не тільки чудово знаю одно, алеі здатні підлаштоватися під виконання партнера в режиме реального часу.

Малювання картин спільно з роботами художниця перетворла в перформанс. Раніше вона їх проводила в галереї разом з глядачами, тепер робить це онлайн. Sorlandets Kunstmuseum в Норвегии в серпні провів кілька таких трансляцій, які стали тимчасовими відеоінсталяціями.

До слова, в лондонській галереи Gillian Jason Gallery серія з чотирьох робіт Чанга, виконаних у такий спосіб, оценивается в 100 000 фунтов (понад 130 000 доларів) за изображение.

Фото: The Washington Post

Джерело: ARTinvestment.RU