Як звучить Кандинський?

Паризький Центр Жоржа Помпіду та Google Arts & Culture озвучили картини Василя Кандинського й запустили віртуальний проєкт Sounds like Kandinsky («Звучить як Кандинський»). Вважається, що засновник абстракціонізму володів синестезією – рідкісним типом сприйняття, коли художник творив, то наділяв кольори певними звуками.

Над проєктом команди обох інституцій працювали понад два роки. Для цього було оцифровано близько 3700 картин, фотографій із сімейного архіву та документів Василя Кандинського з колекції Центру. Творці виставки проаналізували записи художника про його досвід асоціації кольору зі звуком і за допомогою технологій створили інструмент, який симулює те, що міг чути художник.

В інтерактивному розділі Play a Kandinsky користувачеві пропонується клікати по невеликим фігурам картин Кандинського. Приміром, синій в сприйнятті художника відповідає колу і звучить як урочиста органна музика, жовтий – це трикутник, якому відповідав би енергійний звук високої труби, червоний – квадрат і неспокійна скрипкова партія. Клікнувши на кілька фігур одночасно, можна почути какофонію звуків.

Крім цього, в рамках проекту можна ознайомитися з історією життя Кандинського та його приходу до абстрактного мистецтва, ключовими роботами, а також відвідати віртуальну екскурсію присвячену творчості художника.

Фото та джерело: Buro247