ВИСТАВКОВІ ПРОЄКТИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва тривають виставкові проєкти: ювілейна виставка, присвячена 100-річчю мисткині Марфи Тимченко, й експозиція Васильківської майоліки. Музей запрошує на огляд виставок, майстер-класи, а також кураторські екскурсії.

Виставка Марфи Тимченко (1922 – 2009) мала відкритися ще 24 лютого 2022 р., чому завадило російське вторгнення. Попри труднощі воєнного часу, 13 липня музей прийняв відвідувачів на довгоочікуваній події. На виставці представлені твори декоративного розпису і порцеляни Марфи Тимченко, у творчості якої поєдналися традиції петриківської та київської шкіл орнаментального мистецтва. 22 липня о 15:00 відбудеться кураторська екскурсія, на якій глядачів познайомлять з життєвим і творчим шляхом мисткині.

Розписи Марфи Тимченко. Джерело: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

Музей також запрошує на виставку “Український фенікс. Васильківська майоліка”, що триватиме до 31 липня. Експозиція налічує 90 творів з музейної колекції, створених на Васильківському майоліковому заводі. Серед експонатів — легендарний півник із Бородянки.

Керамічний півник з приватної колекції. Джерело: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

Осердям виставки майоліки є колекція “добрих звірів” — керамічні твори Валерія і Надії Протор’євих. В експозиції також представлені роботи художника-кераміста Омеляна Желєзняка. 23 липня о 15:00 за попереднім записом можна потрапити на кураторську екскурсію виставкою. 

Васильківська майоліка. Колекція “добрих звірів”. Джерело: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

Відвідати події запрошують за адресою м. Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 2. 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва — один з найбільших художніх музеїв України, заснований у 1899 р. Розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Музейну збірку складають понад 78 тисяч творів традиційного народного і професійного декоративного мистецтва України від XV століття до наших днів.