Виставка картин «Пам’яті Євгена Ройтмана» із приватної колекції Мір’ям-Інеси Лойфенфельд буде експонуватися з 25 листопада до 15 грудня у приміщенні Київського музею Шолом-Алейхема. Виставка складатиметься з двох частин, відкриття першої частини відбудеться 25 листопада о 18:00, друга частина експозиції – 9 грудня о 18:00.
Картини Євгена Ройтмана – містичні, неоднозначні. Це і звичайні життєві образи, і незбагненний потойбічний світ. Люди у своїх непоказних житлах та таємничі сутності «задзеркалля». Дивлячись на картини Ройтмана, ми починаємо розуміти, що поряд із звичайним, що відчувається, є зовсім інший світ – таємничий, привабливий, зовсім не схожий на звичний оку, але водночас незрозумілий і відштовхуючий. Тож чи варто до нього прагнути? А ось людина, що стоїть на колінах і простягає руки до звичайнісінького земного дерева. Але яке воно гарне! І скільки ще такої простої краси поряд, лише за два кроки від нас! Який прекрасний світ, створений для людини. А ми часто навіть не дивимося на нього, відвертаємося, прагнемо невідомих нетрів. І ніби на підтвердження здогадки – ціла серія безоких людей. Це люди незрячі від народження чи ті, що не хочуть бачити? Може це і є ми самі!



28 травня 1947 року в Києві, на березі річки Либідь, у родині художника Михайла Ройтмана народився Євген Михайлович Ройтман – художник, поет. Майстер спорту з плавання. З 1966 по 1969 рік служив в армії. Працював електромонтажником в Академбуді та електромеханіком з ліфтів у готелі «Мир». У вільний час від роботи малював, читав книжки — історичні, мистецтвознавчі, філософські, художню літературу.
Окремим етапом його мистецького та професійного життя була багаторічна співпраця з Адою Рибачук та Володимиром Мельниченком. Мало хто знає, що найвеличніший проєкт АРВМ «Стіна Памяті» на Байковому кладовищі був створений, завдяки, в тому числі, багаторічній і наполегливій праці Євгена Ройтмана, який був на цьому проєкті і зварником, і електромонтажником, і працював з бетоном та виконував майже всі будівельні роботи на об’єкті. І робив це не як будівельник, а як митець.
Художник зводив рельєфи, які могли прославити Україну на весь світ, але замість цих дивовижних композицій площею 2 000 квадратних метрів, за рішенням офіційного Києва, рельєфи були залиті бетоном.
«Я могу тысячу картин рисовать, мужчину и женщину, допустим, рядом, это всегда неповторимо и всегда что-то новое для меня. Мужчина и женщина рядом… одни видят, что они отстранены друг от друга, другие – что наоборот смотрят друг на друга, а третьи – еще что-то замечают…»Євген Ройтман провів понад 20 персональних виставок у Києві. У січні 2011 року успішно була проведена виставка Євгена у Парижі у Культурному центрі при посольстві України у Франції. Твори художника знаходяться у приватних колекціях України, Німеччини, Ізраїлю та США.
Автор чотирьох книг:
збірник віршів «Я когда-нибудь буду лисицей»;
«Живописание»;
«Нарисование»;
«Тора в малюнках Євгена Ройтмана».
25 лютого 2016 року Музей історії міста Києва спільно з Євгеном Ройтманом презентували виставку живопису «Юдейське мистецтво на території України. Тора у малюнках Євгена Ройтмана».
11 березня 2016 року митця не стало.