ВИСТАВКА ОЛЕГА КАЛАШНІКА В МУЗЕЇ ХАНЕНКІВ

З 11 серпня в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків триває виставка харківського митця Олега Калашнікова “Солдатики: вторгнення”. Експозиція розміщена в залах відділу мистецтва Сходу: роботи сучасного художника, переосмислені із початком повномасштабної війни, вступають у діалог зі “слідами” колекції музею.

Виставку Олега Калашнікова ЄвміловЦентр відкрив у Харкові 22 лютого 2022 р. у під назваою “Enfant terrible”. 24 лютого 2022 р. мистецький центр, що знаходиться у напівпідвальному приміщенні, перетворився на укриття. В цих умовах експонати набули нових сенсів: “солдатики” і у вигляді знаків та образів, і на фізичному рівні уторглися в наш особистий простір.

Олег Калашнік, “Літак” (2021 – 2022).
Бронза
96 х 90 см

Ідея створення серії народилася в Олега Калашнікова через дитячі спогади про образи безіменних знеособлених солдатиків, що системно нав’язувалися та героїзувалися суспільством. У зв’язку із цим досвід війни стає ще більш травматичним. Сергій Жадан, чиї 10 текстів разом із текстами Євгенія Стасіневича супроводжують експонати і концептуалізують простір виставки, описує цю травму як нездатність відпустити минуле, яке змушує боротися за майбутнє зі зброєю в руках. У цей раз — зі справжньою зброєю.

Олег Калашнік, “Іграшка” із серії “Солдатики” (2021 – 2022)
Бетон
100 см

Архітектором простору виставки став Віталій Кохан. Його ідея віднайдення точок дотику між музейною колекцією і творами Олега Калашніка втілена в експозиції у вигляді залишених написів у вітринах та надрукованих на пластику зобажень старих експонатів. 

Назва проєкту віддзеркалює багатозначність теми “вторгнення” у виставці Калашнікова: виставка розповідає не лише про досвід російської агресії, але й про потрапляння харківської художньої хвилі в Київ і зрештою — вторгнення сучасного мистецтва у класичний музей.

“Солдатики: вторгнення”. Частина експозиції у залі китайського мистецтва

Виставку можна відвідати за адресою Терещенківська вулиця, 15-17 із середи по неділю з 10.30 до 17.00.

Олег Калашнік — харківський художник та скульптор. Член художньо-реставраційного об’єднання “Red Horse”. Роботи художника зберігаються у музейних та приватних колекціях України, Німеччини, Франції, Росії, Португалії та США. Живе та працює в Харкові.