ВИСТАВКА ДО 150-РІЧЧЯ СОЛОМІЇ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ У VICTORIA MUSEUM

20 вересня о 12:00 в музеї костюму і стилю Victoria Museum відбудеться відкриття виставки суконь та аксесуарів, які відтворюють відомі образи з фотографій відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької. Назва виставки — “Загартована шляхетність” — віддзеркалює її особливий стиль моди та життя.

Соломія Крушельницька — одна із найбільш знакових постатей в українській музичній культурі. “Крушельницька — вражаюча артистка. Вона підкорила публіку не лише чарівним, широкого діапазону вокалом, виразною дикцією, але й витонченим артистизмом, найвищою культурою, красою та елегантністю,” — так висловився про неї відомий італійський тенор Джакомо Лаурі-Вольпі. 

Експозиція складається з більш ніж 10 аутентичних суконь та аксесуарів відповідної епохи та займає другий зал 1 поверху Victoria Museum.

Для виставки науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Іван Дудич записав аудіогід, який ознайомить відвідувачів із життям видатної співачки. Також у межах проєкту відбудеться кілька тематичних лекцій. Зокрема, 24 вересня музей запрошує на лекцію “Соломія Крушельницька: Талант і труд – велике майбуття” від історика моди Мирослава Мельника, який розповість про виховання, стиль життя і принципи створення образів Крушельницької.  

Виставка триватиме за адресою Бутишів провулок, 23, м. Київ до 15 жовтня. Відвідати її можна із середи до суботи об 11:00 – 17:00. 

Victoria Museum — музей костюма і стилю у м. Київ, присвячений міський моді 1830-1920 років. Музей засновано у травні 2017 році з метою розвитку культури та популяризації історичного одягу та аксесуарів.