“НА ОТЧІЙ ЗЕМЛІ. РАДІСТЬ ТВОРЕННЯ”: ВИСТАВКА ДО 90-РІЧЧЯ ПЕТРА ПЕЧОРНОГО

До 2 жовтня 2022 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва триватиме авторська виставка Петра Печорного. В експозиції представлені керамічні композиції, графіка, живопис, створені ним протягом 1970-2016 років.

Петро Печорний — один із провідних художників сучасного українського декоративно-прикладного мистецтва, його роботи зберігаються та експонуються в 40 музеях, перебувають в численних приватних колекціях України і світу. У 2013 р. митця нагородили Національною премією ім. Тараса Шевченка за серію тематичних тарелей, виконаних ангобним розписом з кольоровими поливами.

Павло Печорний. Джерело: Національний музей українського народного декоративного мистецтва / Facebook

Кураторка виставки, Ірина Бекетова, відзначила: “Художник досконало володіє техніками виготовлення та розпису фарфору, фаянсу, глини, шамоту. Як архітектор, вибудовує скульптурні та декоративні композиції. Створює чудові декоративні графічні цикли в акварелі, пастелі, туші. Поруч з роботами в традиціях українського фольклору та народного декоративного мистецтва у майстра багато реалістичних творів — ліричних пейзажів, вишуканих натюрмортів, портретів”.


Також до відкриття виставки був презентований новий альбом Петра Печорного — “Кераміка. Пошуки” 2021 року, який розкриває секрети композиційних рішень митця. У ньому автор наголосив, що пошук — його творче кредо, яке дозволяє досліджувати і відображати у творчості цікавий, складний і багатогранний світ. Придбати видання можна у музеї в робочі дні із середи по суботу.


Національний музей українського народного декоративного мистецтва — один з найбільших художніх музеїв України, заснований у 1899 р. Розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Музейну збірку складають понад 78 тисяч творів традиційного народного і професійного декоративного мистецтва України від XV століття до наших днів.