Понад 480 тисяч музейного експонатів оцифрував та виклав у вільний доступ Лувр

Найпопулярніший художній музей світу – паризький Лувр оцифрував і виклав на окремо створений сайт понад 480 тисяч експонатів із власного зібрання. Вперше в історії всі твори колекції об’єднані на одній цифровій платформі collection.louvre.fr, що робить їх максимально доступними для людей в будь-якій точці світу.

Свої двері через пандемію французька галерея зачинила ще у жовтні. Раніше до музею щодня приходили десятки тисяч людей. Користуючись ситуацією галерея проводить давно заплановану реставрацію. Тим часом наукові співробітники оцифрували колекцію. Платформа вже містить понад 482 000 записів, в тому числі роботи з Лувра та Національного музею Ежена Делакруа, скульптури з садів Тюїльрі і Каррузель, а також роботи, відновлені після Другої світової війни і передані Лувру на зберігання до тих пір, поки вони не будуть повернуті законним власникам.

Інформація на сайті поки що доступна тільки англійською і французькою мовами. На сайті є пошук і категоризація конкретних творів. Наприклад, можна окремо дивитися картини, скульптури, меблі, текстиль, ювелірні прикраси, писемність та документи тощо. Або застосувати тематичну вибірку. У кожного твору є опис, в якому вказана назва, дата створення, імʼя автора, розмір, матеріал виготовлення та історія роботи.

Інтерактивна ж карта дозволяє відвідувачам досліджувати кімнату за кімнатою стільки часу, скільки знадобиться. База даних регулярно оновлюватиметься новими експонатам й відображати досягнення в дослідженнях.

«Сьогодні Лувр стирає пил зі своїх скарбів, навіть найменш відомих, – говорить президент Лувра Жан-Люк Мартінес. – Вперше будь-хто може безкоштовно отримати доступ до всієї колекції робіт з комп’ютера або смартфона, незалежно від того, виставлені вони в музеї, взяті в тимчасове користування, навіть на тривалий термін або на зберіганні. Я впевнений, що цей цифровий контент буде ще більше надихати людей приходити до Лувру, щоб особисто познайомитися з колекціями ».

Фото: collection.louvre.fr, головне фото – Рixabay

Джерело: ТочкаАрт