ВОЛИНСЬКИЙ «ФАБЕРЖЕ» АНАТОЛІЙ БОЙКО ВСТАНОВИВ ДВА НОВІ РЕКОРДИ СВІТУ

Заслужений майстер народної творчості України з Володимир-Волинського Анатолій Бойко встановив два нових світових рекорди: просвердлив у курячому яйці 33 346 отворів, а у гусячому – 52 745. Діаметр отворів у гусячому яйці – 0,2 мм, тож відстань між дірками — не ширше нитки. За словами майстра, для цієї ювелірної роботи йому знадобився місяць щоденної напруженої роботи та 55 свердл товщиною з волосину.

Своїми шедеврами з яєчної шкаралупи майстер Анатолій Бойко, якого жартівливо називають «волинським Фаберже», відомий поціновувачам мистецтва не лише в Україні, а й у світі. Нині його роботи зберігаються в музейних та приватних колекціях різних куточків світу.

Різьбяр по дереву за фахом Анатолій Бойко самостійно опанував 17 мистецьких технік, зокрема, в’язання гачком, ліпку з глини та вишивання. Оздобленням яєць займається з 2009 року. Є членом міжнародної спільноти майстрів World Egg Artist Association. Працює майстер з курячими та гусячими яйцями, а також з перепелиними та навіть з яйцями страусів. Ескізів ніколи не малює, візерунки тримає у пам’яті. У кожному виробі зашифровує національні символи і традиційні українські знаки.

«Мені подобається робити щось нове. Цікаво вивчати, що можна зробити з шкаралупою яйця, які випробування вона витримає», – розповідає майстер,  а також зізнається, що робота з яєчною шкаралупою допомагає реабілітуватися після контузії, яку він отримав під час військових дій.

Також 50-річному Анатолію Бойко належить ще один світовий рекорд у номінації «Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкаралупи, інкрустованої металом». Нині у колекції рекордсмена майже 500 унікальних робіт зі шкаралупи яєць, оздоблених металом та дорогоцінним камінням, жодна з яких не повторюється. Анатолій Бойко не лише оздоблює свої роботи коштовними матеріалами, а й винайшов власну техніку витягування яєчної шкаралупи. До неї додав ще й ковку сріблом.

Сторінка Анатолія Бойка у Фейсбук

Фото: Anatoliy Boyko / Ukraїner

Джерело: Суспільне Око