Картина «Переможний Ганнібал» Франциско Гойї увійшла до постійної колекції Музею Прадо

Постійна колекція мадридського музею Прадо відтепер може похизуватись однією з ранніх задокументованих робіт Франсиско Гойї «Aníbal vencedor que por primera vez mira a Italia desde los Alpes» («Переможний Ганнібал вперше бачить Італію з Альп»).

Картина, яка вже відображалася на депозиті в кімнатах пінакотеки, належала Fundación Selgas Fagalde. Для музею роботу за майже $ 4 мільйони придбав фонд Друзів Прадо (Friends of the Prado Museum Foundation). Твір подаровано музею на честь 40-річчя організації, яку відсвяткують виставкою всіх експонатів, подарованих Фондом за багаторічну співпрацю з Прадо.

На картині Франсиско Гойї зображений карфагенський генерал в оточенні янголів і процесія солдат. Він поведе свою армію через Піренеї та Альпи в Італію в одній з найбільш легендарних в історії військових кампаній. Гойя написав цю сцену під час дворічного перебування в Італії, а потім представив її на конкурс Reale Accademia di Belle Arti de Parma. І хоч головний приз тоді дістався місцевому художнику Паоло Борроні, робота Гойї була відзначена пресою.

Для дослідників творчості Франциско Гойї – це важливий етап в його творчості. Адже робота стала заклала основи становлення кар’єри художника і на ранньому етапі показала, що у творчості він може звертатись до історії, релігії та міфології на одному полотні. Власне, те, що він робитиме знову і знову упродовж всього життя.

Важливо також, що датована 1771 роком картина Франсиско Гойї заповнює пробіл у хронологічній історії Музею Прадо серед художників 18-го століття.

Фото та джерело: Fundación Goya en Aragón