Vivat, Віктюк!

У Львові до перших роковин смерті Романа Віктюка та з нагоди 85-річчя з дня народження видатного режисера готується виставка “Vivat, Віктюк”. Організатори прагнуть найповніше для відвідувачів відтворити атмосферу життєвого й творчого простору Романа Віктюка. Спеціально для цього з Москви, де режисер працював кілька останніх десятиліть, доправили його особисті речі.

Вперше українці мають нагоду побачити робоче крісло та стіл, за яким Роман Віктюк виношував ідеї своїх вистав, робив творчі нотатки, писав листи родичам, друзям та колегам, музику з його фонотеки, фотографії постановок, оригінали фотографій з архіву сім’ї. Втім без яскравого гардеробу та аксесуарів, які нам запам’яталися, образ майстра буде неповним. Тож на виставці презентують певну кількість його неординарних піджаків. Роман Григорович обожнював цей елемент гардеробу, ніколи не лічив точну кількість своїх піджаків, для зберігання яких відвів аж два поверхи гардеробної. 

Фото КП.UA

Обов’язково образ Романа Віктюка довершував парфюм. На виставці буде представлено 10 найулюбленіших ароматів із його колекції. А усі охочі, до слова, зможуть взяти з собою блотер (папірець-тестер) із уподобаним запахом.

Роман Віктюк та Андрій Александрович-Дочевський
Ескіз костюму Рон-П’єро, вистава “ДАМА БЕЗ КАМЕЛІЙ” 47,5Х36, папір, темпера, гуаш, 1991.

Також на виставці представлять ескізи художника-сценографа Андрія Александровича-Дочевського до вистави “Дама без камелій”. Цей спектакль за п’єсою Теренса Реттінгана Роман Віктюк поставив у 1991 році у Національному академічному театрі імені Лесі Українки. У виставі зіграли Ада Роговцева, Лариса Кадочнікова, Ольга Сумська, Олег Ісаєв, Євген Паперний та чимало інших акторів. Окрім того, на виставці експонуватимуть плакати до вистави Романа Віктюка “Священні чудовиська”, прем’єра якої відбулась у тому ж театрі в 1988 році, трейлери його постановок, добірку медіаматеріалів про майстра.

“Дама без камелій”: Ада Роговцева, Лариса Кадочнікова, Олег Ісаєв

Через пандемію та карантинні обмеження захід перенесено. Докладніше про місце і дату події буде повідомлено на сторінках Перший театр та Галерея Сценографії.