В КИЄВІ ПРОЙДЕ ВИСТАВКА ЛІТОГРАФІЇ СТОЛИЧНИХ МАЙСТРІВ

ПРОХОДИТИМЕ ВИСТАВКА «ЛІТОГРАФІЯ. КИЇВ. 1988–2020» В ЦЕНТРІ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА «БІЛИЙ СВІТ» З 29 ВЕРЕСНЯ ДО 17 ЖОВТНЯ. В ЇЇ ЕКСПОЗИЦІЮ УВІЙШЛИ РОБОТИ сімнадцяти ПРОВІДНИХ СТОЛИЧНИХ МИТЦІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У ЦІЙ ТЕХНІЦІ. ЗАГАЛОМ ЖЕ ВИСТАВКА ПІДСУМУВАЛА МИСТЕЦЬКЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ГРАФІЧНОЇ ТЕХНІКИ ЛІТОГРАФІЇ У КИЄВІ. ЙОГО РЕЗУЛЬТАТОМ СТАЛО ВИДАННЯ КАТАЛОГУ КИЇВСЬКОЇ ЛІТОГРАФІЇ.

Літографія — це графічна техніка плоского друку з каменю. Її справедливо вважають однією з найскладніших технік ручного друку, оскільки усі матеріали для виконання літографії мають бути особливі — баварський вапняк, дорогі туші та олівці, спеціальний верстат. На висоті також мають бути майстерність рисувальника та друкаря.

Оксана Стратійчук друкує літографію. Майстерня Марека Сака, Лодзь, Польща, 2010

Ідея та втілення проєкту-дослідження «Літографія. Київ. 1988–2020» належать мисткиням Оксані та Іванні Стратійчук. До каталогу найкращі роботи 17-ти митців, які пов’язали свою художню практику з цією складною технікою, та їхні історії. Це художники-графіки Володимир Радько, Володимир Іванов-Ахметов, Володимир Любий, Юрій Пшеничний, Саша Прахова, Андрій Левицький, Оксана Стратійчук, Катерина Свіргуненко, Андрій Кислов, Михайло Завальний, Ольга Сабко, Тарас Коблюк, Ніна Савенко, Аліса Гоц, Дмитро Гриценко, Сергій Гулєвич та Дмитро Красний.

 “Натюрморт з русалкою”, 1998. Автор – Оксана Стратійчук, друк – Володимир Любий, Експериментальна майстерня НСХУ, Київ

 “Натюрморт з русалкою” – фрагмент

Дослідження унаочнює не тільки індивідуальні творчі пошуки, а й спадкоємність спеціальності, бо передається техніка, як правило, особисто від майстра до майстра, від осередку до осередку. В каталозі можна знайти екскурс в історію літографії та докладну інструкцію роботи в цій техніці: від підготовки літографських каменів, нанесення зображень та друку від Оксани Стратійчук.

Крім того, літографічні роботи відображають процеси притаманні для української графіки періоду незалежності та українського мистецтва загалом. Інакше кажучи, відбитки з каменю говорять не лише про себе, але і про свій час.

Працюватиме виставка з 29 вересня до 17 жовтня в ЦСМ «Білий Світ» за адресою: вул. Пушкінська, 21а. Вхід вільний.

Розклад роботи галереї: вт-сб – 11:00-19:00; вс-пн – вихідні.

Долучайтесь до події у Facebook

Фото: Іванна Стратійчук

Джерело: @whitewworld