УРЯД ВИДІЛИВ 5, 6 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА НЕВІДКЛАДНИЙ РЕМОНТ NAMU

ПРО УХВАЛЕННЯ ВІДПОВІДНОГО РОЗПОРЯДЖЕННЯ «ПРО ВИДІЛЕННЯ КОШТІВ ІЗ РЕЗЕРВНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ЗАПОБІГАННЯМ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ У БУДІВЛІ НАЦІОНАЛЬНОГО ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ УКРАЇНИ» ПОВІДОМИВ МІНІСТР КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ОЛЕКСАНДР ТКАЧЕНКО НА СВОЇЙ СТОРІНЦІ У FACEBOOK 23 ВЕРЕСНЯ.

Відомо, що 1, 983 млн. грн. спрямують на реставрацію скульптурних композицій головного фасаду, решту – 3, 617 млн. грн. – на ремонтно-реставраційні роботи головного фасаду та приямків. Загалом же сума проєкту ремонтно-реставраційних робіт NAMU становить 68 млн. грн. За словами О. Ткаченка, таке фінансування можливе за умови участі музею у проєкті «Велика реставрація».

Нагадаємо, що 8 серпня в Національний художній музей повідомив про тимчасове закриття на невизначений термін через обвал портику. На це міністр оперативно відреагував заявою про те, що «наступного тижня Кабмін повинен виділити гроші на реставрацію портика Національного художнього музею». Але й через місяць гроші так і не були виділені, – повідомляли на сторінці музею.

Фото – зі сторінки Олександра Ткаченка у Facebook

Тож гроші довелось збирати самотужки. Тоді скульптури Правого і Лівого левів НХМУ, яким вже 121 рік, отримали свої сторінки в Facebook, за допомогою яких заклад мав надію зібрати гроші на їхню реставрацію. На це необхідно 2, 08 млн. грн.