91-РІЧНИЙ МІЛАН КУНДЕРА ОТРИМАВ ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ ФРАНЦА КАФКИ

Чесько-французький письменник Мілан Кундера отримав одну з найпрестижніших літературних нагород Чехії — премію Франца Кафки. Відзнаку митцю вручили за «вагомий внесок у чеську культуру».

Як повідомив голова Товариства Франца Кафки Владімір Желєзни, міжнародне журі оцінило всю творчість Мілана Кундери й визнало, що вона «є надзвичайним внеском в культуру Чехії та має потужний відгук в європейській та світовій культурі», його книги перекладено понад 40 мовами. Також Товариство Франца Кафки вирішило висунути кандидатуру письменника на здобуття Нобелівської премії з літератури.

До слова, раніше, в 2008 році, митцю присудили Чеську національну премію за літературу, а в 2009-му надали статус почесного громадянина рідного міста Брно. Втім, ці нагороди не спонукали Кундеру приїхати на Батьківщину, доки торік письменнику не повернули чеське громадянство, після майже 40 років вигнання у Парижі. Відомо, що в 1950 році М. Кундеру виключили з Комуністичної партії Чехословаччини через «антипартійну діяльність», а в 1979 році позбавили чеського громадянства. З 1981 року письменник є громадянином Франції і з 1988 року М. Кундера пише французською мовою, оскільки більшість його попередніх творів були під забороною на Батьківщині митця.

Фото: Bertrand Rindoff Petrof

Джерело: The Guardian