Улюблені віскі та бренді Черчилля продали за понад $ 1000000

Майже за мільйон фунтів на онлайн-торгах Sotheby’s «Модернізм і повоєнне британське мистецтво» було продано натюрморт пензля Вінстона Черчілля з пляшкою його улюбнего віскі Johnny Walker’s Black label. Картина «Глечик і пляшки» у кілька разів перевищила очікувану вартість. Її продано за £ 983 тисяч з урахуванням комісії покупця Buyer’s Premium.

«Глечик і пляшки» – одна з найдорожчих картин Вінстона Черчилля, що пройшли через відкриті торги. Рекорд же належить роботі «Ставок з золотими рибками в Чартвеллі», проданої в грудні 2014 року за £ 1,76 млн ($ 2,76 млн).

Уїнстон Черчілль “Глечик і пляшки”, 1930-і рр. Полотно на картоні, олія. 51 × 35,5.

Натюрморт «Глечик і пляшки» Черчилль створив в 1930-і роки в своїй майстерні в маєтку Чартвелл. На картині він зобразив пляшку бренді і пляшку свого улюбленого віскі Johnny Walker’s Black label – з нього, як відомо, британський політик частенько починав ранок. Згодом цей натюрморт Черчілль подарував американському дипломату Вільяму Аверелла Гарріману, який в  1941-1943 роках обіймав посаду спеціального представника президента США в Великобританії і СРСР, а в 1943-1946 – посла США в СРСР. Невідомо, чи знав Уінстон Черчілль в той час, коли дарував натюрморт, про таємний роман Гаррімана з його невісткою Памелою Беррі Дігбі Черчілль, дружиною його сина Рендольфа. Аверелл і Памела узаконили свої стосунки через десятиліття, в 1971 році. Картина «Глечик і пляшки» перебувала в їх колекції аж до смерті Памели в 1997 році. Потім її купили американські колекціонери Барбара і Іра Ліпман, а вже від них робота потрапила на торги Sotheby’s.

Фото: Sotheby’s

Джерело: ARTinvestment.RU