Віртуальний музей української діаспори: відкриття і цілі на майбутнє

З 20 жовтня почав працювати Віртуальний музей української діаспори — https://diaspora.com.ua/ . Робота зі створення веб-платформи тривала три з половиною місяці. Наразі сайт працює у тестовому режимі, його продовжують вдосконалювати та наповнювати.

Мета Віртуального музею — зберігати і поширювати інформацію про історію і культурні надбання світового українства, об’єднувати українців світу, посилювати позитивний міжнародний імідж України. Тут публікуватимуть експонати, які розповідають :

  • про роботу українських інституцій у всьому світі,
  • про видатних особистостей українського походження,
  • про публікації наукових та науково-просвітницьких матеріалів з діаспорознавства тощо.

На веб-платформі Віртуального музею вже розмістили близько 400 оцифрованих експонатів. Серед них — світлини українських емігрантів, документи, мистецькі твори, афіші, публікації у пресі тощо.

Наразі на сайті створили кілька тематичних та меморіальних розділів. Зокрема, є розділ, присвячений останньому Президенту УНР в екзилі Миколі Плав’юкуhttps://diaspora.com.ua/category/all-collections/mykola-plavyuk/, диригенту та композитору Олександрові Кошицюhttps://diaspora.com.ua/category/all-collections/oleksandr-koshyts/, мистецькій династії Кричевськихhttps://diaspora.com.ua/category/all-collections/dynasty-krychevsky/, українцям в Канаді — https://diaspora.com.ua/category/all-collections/ukraincy-canada/,  українцям в Австралії —  https://diaspora.com.ua/category/all-collections/ukrainci-v-avstralii/ .

У розділі «Імена» представили життєписи та світлини 80-ти представників трьох хвиль еміграції: серед них є відомі постаті, які залишили помітний слід у різних царинах, а також ті люди, які, на жаль, ще майже не відомі в Україні.

Засновники проєкту — Музей української діаспори (м. Київ, Україна) та Міжнародний благодійний фонд світових українців «Діаспора».

Партнери — Центр української культури та освіти «Осередок» (Вінніпег, Канада), Національний український музей Чикаго (США), Українська вільна академія наук (Нью-Йорк, США). До кола партнерів залучатимуться й інші інституції та приватні особи.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду (УКФ).