Штучний інтелект відтворив картину, яка знаходилась під іншою роботою Пікассо

Штучний інтелект запрограмували на відновлення шедеврів живопису. Рентген, штучний інтелект та 3D-принтер відтепер здатні відтворювати картини, поверх яких було написані інші роботи. Технологія випробувана на відомому полотні Пабло Пікассо «Жебрачка, що сидить навпочіпки».

Майже через 120 років після створення картини Пабло Пікассо «Жебрачка, що сидить навпочіпки», вчені-дослідники з команди Oxia Palus виявили під верхнім шаром фарби ще одне зображення – невідомий раніше пейзаж. Вперше сліди другої картини були виявлені в 2018 році. Команда використовувала комбінацію спектроскопічної візуалізації, технологій штучного інтелекту і 3D-друку для відтворення видимого ландшафту.

На думку мистецтвознавців, це картина друга Пікассо іспанського художника, поета, журналіста, колекціонера і драматурга Сантьяго Русіньйоля, на якій зображено парк в околицях Барселони. Як потрапила до Пікассо ця картина, і чому він вирішив написати поверх неї іншу, невідомо. Хоча практика, коли художники писали на одному полотні по декілька різних картин, доволі поширена.

З допомогою сучасних технологій, відтепер вчені можуть не тільки у подробицях розглядати зображення, які можуть бути прихованими під іншими шедеврами, але відтворювати їх у 3D-друці.

Завдяки цій новій технології, розробленій фізиком Джорджем Канном та нейробіологом Ентоні Бурачедом, створено вже близько 100 реконструкцій на полотні.

Джерело: Дилетант

Фото: Oxia Palus