Відтепер кожен може погортати онлайн два щоденники Леонардо да Вінчі

Експерти з цифрових технологій із Музею Вікторії і Альберта у Лондоні виклали у вільний доступ два оцифровані щоденники Леонардо да Вінчі. Висока якість оцифрованих записів дає змогу ознайомитися з революційними ідеями та концепціями майстра, а також детально роздивитися його креслення.

Проект «Codex Forster I» складається із двох щоденників, які були поєднані в один том після смерті да Вінчі. «Codex Forster I» містить як найбільш ранні (близько 1487‒90, Мілан), так і пізніші записи (1505, Флоренція), якими володіє музей. Щоденники названі на честь Джона Форстера, який заповів їх музею разом із бібліотекою у 1876 році.

У Музеї зберігаються три інших щоденника да Вінчі, поєднані у два томи, які мають назву Codex Forster II і III.

Ми плануємо зробити ці два інших томи також повністю доступними в Інтернеті у 2019 році, щоб відзначити 500-річчя від смерті Леонардо. Щоденники нагадують нам, що Леонардо був таким же інженером, як і художником. Коли він написав на початку 1480-х років Людовіко Сфорца, тодішньому правителю Мілану, щоб запропонувати йому свої послуги, він назвав себе військовим інженером, лише коротко згадуючи свої художні навички в кінці списку», ‒ відмітила Катерина Івард, кураторка спеціальних колекцій Національної бібліотеки мистецтв Музею.

«Codex Forster I» датується тим часом, який Леонардо провів на міланському суді, коли він зосередився на гідротехніці, із зображенням інструментів для риття каналів, а також для переміщення і підняття води. Він також включає в себе трактат з геометрії і вимірювання твердих тіл.

Джерело: TheArtNewspaper

Посилання на щоденники Леонардо да Вінчі