Кушнір. Аркан, 1960-ті

Київ побачить твори забутого шістдесятника Веніаміна Кушніра

Веніамін Кушнір — яскравий представник генерації української національної інтелігенції, потужний живописець та активний учасник руху шістдесятників. Він був одним із засновників та керівників відомого Клубу творчої молоді «Сучасник», де очолював секцію художників.

Незабаром галерея «Дукат» відкриє виставку Веніаміна Кушніра «Тиша і грім». Веніамін Кушнір — яскравий представник генерації української національної інтелігенції, потужний живописець та активний учасник руху шістдесятників. Він був одним із засновників та керівників відомого Клубу творчої молоді «Сучасник», де очолював секцію художників. Товаришував з Опанасом Заливахою, Аллою Горською, Галиною Севрук. Активно й натхненно працював у 1960-х роках, проте хвиля репресій наступного десятиліття змусила митця відчути пильний контроль з боку радянської влади й усамітнитись на довгі роки.

Виставка триватиме з 17 грудня 2016 року до 22 січня 2017 року.
Відкриття виставки відбудеться 16 грудня о 19:00.

Кушнір. Аркан, 1960-ті
Кушнір. Аркан, 1960-ті

Попри те, що феномен українських шістдесятників останніми роками викликає надзвичайний інтерес не тільки з боку дослідників вітчизняного миcтецтва і культури, а й зі сторони широкого загалу, творчість багатьох художників того покоління залишається маловідомою.

Виставка Веніаміна Кушніра в галереї «Дукат» нагадує, а, можливо, й заново відкриває забуте ім’я українського митця і громадянина, що пройшов свій творчий шлях під гаслом: «Я український художник, і моя творчість повинна бути національною».

Кушнір. Мітинг, 1990
Кушнір. Мітинг, 1990

На виставці «Тиша і грім» представлено частину робіт Веніаміна Кушніра, що увійшли в альбом творів художника, який буде презентовано в рамках проведення виставки у січні 2017 року.

Кушнір. Пють пиво, 1976
Кушнір. Пють пиво, 1976

Веніамін Кушнір (1927–1992)

Народився у с. Рудка Хмельницької обл. Професійну освіту здобув у Львівському інституті прикладного і декоративного мистецтва (1948-1953) в майстернях Р. Сельського, І. Гуторова, Й. Бокшая. Після закінчення інституту два роки викладав у художньому училищі Дніпропетровська. З 1954 року – член Спілки художників. З 1956 року жив у Києві. Тут він створив свої великі полотна «Лісоруби», «Плотогони», «Червоні маки», що одразу привернули увагу майстерністю. Філософське осмислення складності внутрішнього світу людини художник втілив у численних портретах, що відтворюють український національний характер. Його пейзажі, натюрморти привертають увагу вишуканістю, технічною досконалістю, романтичним світобаченням краси рідної землі. 

Кушнір. Баба з козою, 1976
Кушнір. Баба з козою, 1976
Кушнір. Розстріл. 1970-ті
Кушнір. Розстріл. 1970-ті