Вперше в Україні: Fingerprint Михайла Туровського

20 червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки «Людина в ландшафті часу» Михайла Туровського у Львівському палаці мистецтв

Михайло Туровський – визнаний світом художник, що працює у стилі абстракціонізму. Його роботи представлені у багатьох зібраннях: від NAMU до Нью-Йоркського музею сучасного мистецтва. Учасник Венеційської бієнале, автор серій «Кінець великої утопії» та єдиної наразі глобальної живописної серії, присвяченої Голокосту.

Із серії «Кінець великої утопії»

Його творчість – живе поєднання київської школи 1960-1970-х років з традицією американського фігурабстракціонізму. Поза тим – це завжди деконструкція історії, яка втілюється ним у метастазах загальнолюдської трагедії. Це один з небагатьох художників, які не ставлять іронічну ширму між собою і часом, тримаючи себе в стані максимальної напруженості, відповідальності за кожен породжений ним образ.

Із циклу «Голокост»

Нова серія Fingerprint, яка буде вперше публічно презентована в Україні – саме про цей страх відповідальності. Відбитки пальців, навколо яких вибудовується кожна фігура, стають як точкою відліку, так і причиною закритості, ізольованості. Це стан внутрішнього ґетто, в якому відбиток пальця – єдине свідчення про людину, яка поступово розчиняється під вагою історичного потоку. Чи виживе людина в ландшафті часу? Що від неї залишиться?

Читайте більше про Михайла Туровського на сайті Антиквару:

Михаил Туровский: «Я познал коварное ощущение своей значительности»

Назад, к телу. Человек Михаила Туровского

Коли: 20 червня, о 16:00.


Де: Львівський палац мистецтв, вул. Коперника 17

Подія у FB