В ПАРИЖІ ВІДКРИЛАСЯ ВІДНОВЛЕНА КРИПТА НОТР-ДАМУ

ПІСЛЯ 18 МІСЯЧНОЇ РЕСТАВРАЦІЇ ДЛЯ ПУБЛІКИ ЗНОВУ ВІДКРИЛАСЯ КРИПТА СОБОРУ ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ.

Як повідомило видання Lonely Planet, сам склеп від вогню не постраждав, проте всередині він покрився токсичним свинцевим пилом, тож на його очистку пішло більше року.

Відкрили крипту оновленою виставкою, яку присвятили історії собору Паризької Богоматері, а також ролі, яку в його долі відіграли письменник Віктор Гюго й архітектор Ежен Віолле-ле-Дюк. Адже на початку 19 століття, коли Нотр-Даму було 500 років, храм став жертвою вандалізму. Стан будівлі був настільки жахливим, що його навіть пропонували знести. Але вихід в світ однойменного роману Віктора Гюго, головним героєм якого був собор, спровокував громадський рух на його підтримку. Масштабну реставрацію, яка тривала 20 років очолив архітектор Ежен Віолле-ле-Дюк.

Експозиція виставки складається здебільшого з фотографій, малюнків, картин та фрагментів фільмів, які відображають значення собору для світової культури. Відкрита для публіки вона буде до кінця 2022 року.

Як повідомлялось раніше, завершити реставрацію самого собору, який постраждав від пожежі, планують у 2024 році. Зараз основні зусилля зосереджені навколо органу, який дивом вцілів у вогні. Його повністю розберуть та почистять.

Фото: Wikimedia

Джерело: https://www.lonelyplanet.com/articles/crypt-notre-dame-exhibition