УНІКАЛЬНІ МОНЕТИ ЧАСІВ КИЇВСЬКОЇ РУСІ ЗНАЙШЛИ НА ЖИТОМИРЩИНІ

38 СРІБНИКІВ КНЯЗІВ ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО ТА СВЯТОПОЛКА ЯРОПОЛКОВИЧА ЗНАЙДЕНО В СЕЛИЩІ ГОРОДНИЦЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОБЛИЗУ РІЧКИ СЛУЧ.

Першим новиною про сенсаційну знахідку на своїй сторінці у Facebook поділився науковий співробітник Інституту історії НАН України Олександр Алфьоров.

“Це скарб національного значення! Понад 100 років історики не знали подібних знахідок! На срібних монетах, що датуються 1000-1019 рр. зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двозуб у Святополка”.

Срібник князя Святополка  Ярополковича “Окаянного”

Як відомо, першу частину монет випадково знайшов місцевий житель, який копав пісок неподалік річки Случ. Наступного ж дня на місце знахідки прибула археологічна експедиція з Житомира. Роскопки виявили рештки скарбу, який передали на тимчасове зберігання до Житомирського краєзнавчого музею, адже  монети потребують негайного консервації, після цього їх продовжать досліджувати.

Знайдені монети науковці називають справжнім скарбом міжнародного значення, оскільки на землях Русі, окрім України, сформувалися й інші держави. Також серед цих срібників є монети, які не мають аналогів у музейних колекціях та в науковому обігу.

Місце, де було знайдено монети

Фото: Oleksandr Alfyorov

Джерело: https://www.facebook.com/oleksandr.alfyorov/posts/10158548319424757