У КИЄВІ НЕЗАКОННО ЗНЕСЛИ 150-РІЧНУ САДИБУ НА ВУЛИЦІ САКСАГАНСЬКОГО

ЗА АДРЕСОЮ САКСАГАНСЬКОГО, 76 ЗНЕСЛИ ДВОПОВЕРХОВИЙ БУДИНОК, ЯКОМУ БУЛО БІЛЬШЕ 150-ТИ РОКІВ. САДИБА МАЛА ЦІННІСТЬ ЯК НЕПОВТОРНИЙ ЕЛЕМЕНТ ІСТОРИЧНОЇ ФОНОВОЇ ЗАБУДОВИ КИЄВА XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ І БУЛА ОДНІЄЮ З НАЙСТАРІШИХ, ЩО ЗБЕРЕГЛАСЬ НА ЦІЙ ВУЛИЦІ. ХОЧА ОФІЦІЙНО ВОНА ТАК І НЕ ОТРИМАЛА ОХОРОННОГО СТАТУСУ.

Відео демонтажу будівлі опублікувала на своїй сторінці в Facebook жителька району Жанна Максименко-Довгич. Як повідомив Хмарочос, скоріш за все роботи проводили без дозволу КМДА та паспорту об’єкта. Адже робітники відмовилися показувати будь-які дозволи на роботи містянам, які прийшли на місце демонтажу. Єдиним документом, який вдалося знайти, стали містобудівні умови та обмеження. Департамент містобудування та архітектури КМДА видав їх замовнику робіт, ТОВ «Інвест Рентал», у травні цього року.

В них йдеться лише про реконструкцію будівлі з її подальшою надбудовою. Гранична висота нового «адміністративного будинку» не має перевищувати 27 метрів, або дев’ять поверхів.

Відео демонтажу зі сторінці в Facebook Жанни Максименко-Довгич

В свою чергу в КМДА повідомили, що забудовник повинен був отримати дозвіл Міністерства культури і інформаційної політики на знесення садиби. Департамент охорони культурної спадщини КМДА звернувся до Міністерства культури і інформаційної політики з проханням вжити заходів через знесення будинку в центральному історичному ареалі Києва, на вул. Саксаганського, 76.

Краєзнавець Антон Короб стверджує, що ця садиба була «останнім вцілілим зразком того, як виглядала забудова цього району в середині XIX століття».

«Це була дерев’яна садиба, обкладена цеглою. Такий цегляний декор взагалі був характерний ще для 1860-х років. Цю садибу видно на світлині київського фотографа Франца Мезера, яку він зробив у 1870-х», — розповідає він.

На початку 1870-х років, як писав історик Дмитро Малаков, у Києві налічувалося менше 500 кам’яних будинків: більшість будинків, які зводили з каменю, були переважно одноповерховими садибами.

Джерело: Хмарочос